24 листопада 2021, 19:02

У Великобританії виправдали осіб, засуджених майже 50 років тому

Апеляційний суд Великобританії скасував засудження четвертого учасника так званої шістки Стоквелла, тобто групи друзів, звинувачених у спробі пограбування корумпованого поліцейського майже 50 років тому. Тексо Джонсон, якому зараз 67 років, разом із п’ятьма іншими молодими темношкірими чоловіками був заарештований в лондонському метро під час нічної прогулянки 18.02.1972 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд Великобританії заблокував позов проти Google на суму 3 млрд фунтів через відстеження в інтернеті"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Група осіб, яка стала відома як Stockwell Six (шістка Стоквелла), була звинувачена у спробі пограбування офіцера британської транспортної поліції DS Дерека Ріджвелла. У 1972 р. Ріджвелл, який був у цивільному, стверджував, що група молодих людей, які сіли на потяг на вокзалі Стоквелл на півдні Лондона, намагалися його пограбувати, перш ніж він заарештував їх разом з командою таємних офіцерів. По суті групу молодиків засудили на підставі слів офіцера.

Всі шестеро не визнали себе винними, але всіх, окрім одного, засудили та відправили до в’язниці, незважаючи на те, що присяжні вказували на обман поліцейського та насильство щодо підозрюваних. Одного з групи молодиків, а саме Еверетта Маллінза, виправдали, оскільки було виявлено, що його здатність читати недостатньо хороша для того, щоб він прочитав і повністю зрозумів свою підписану заяву, яку для нього підготував офіцер Ріджвелл.

Комісія з перегляду кримінальних справ (CCRC), яка розслідує судові помилки, передала засудження Тексо Джонсона за напад, що нібито стався 50 років тому, до апеляційного суду, після того як судді очистили імена трьох його друзів раніше цього року. У липні суд скасував обвинувальний вирок Кортні Гарріота, Пола Гріна та Клівленда Девідсона, яким зараз за 60 років.

Суддя Джуліан Фло, який розглядає справу разом із лордом-суддею Дінгемансом і леді-суддею Ендрюс, зазначив, що «найбільш прикро, що знадобилося майже 50 років, щоб виправити цю несправедливість».

Дерек Ріджвелл, який раніше служив у південно-родезійській, а нині зімбабвійській поліції, був причетний до низки резонансних і суперечливих справ на початку 1970-х років. Пізніше його перевели до відділу з розслідування крадіжок поштових сумок, де він приєднався до двох злочинців, з якими розділяв прибуток від вкрадених із сумок коштів. Врешті-решт, його спіймали та посадили у в’язницю на 7 років, де він помер від серцевого нападу у 1982 р. у віці 37 років. Його корупція та несправедливість призвела до того, що за останні роки апеляційний суд скасував 8 незаконних вироків.

У січні 2018 р. було скасовано засудження Стівена Сіммонса за крадіжку поштових пакетів у 1976 р.. У грудні 2019 р. троє членів «Овальної четвірки», які були заарештовані на станції «Овал» у 1972 р. і звинувачені Ріджвеллом за «розбійний напад» та за крадіжки сумок, також були скасовані. У березні 2020 р. останній член Овальної четвірки, Костянтін «Омар» Баучер, також очистив своє ім’я. Це викликало перегляд усіх справ, пов’язаних з офіцером Ріджвеллом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати