17 листопада 2021, 19:11

Суд Великобританії заблокував позов проти Google на суму 3 млрд фунтів через відстеження в інтернеті

Верховний суд Великобританії заблокував судовий позов проти Google на суму 3 млрд фунтів стерлінгів через звинувачення щодо таємного відстежування інтернет-активності мільйонів користувачів iPhone. Юридичні експерти заявили, що це рішення залишить закритою можливість подачі групових позовів щодо конфіденційності даних в Англії та Уельсі. Хоча в рішенні відзначається здатність цифрових технологій завдавати «масової шкоди» людям.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Захист персональних даних: Секретаріат Омбудсмана розробив практичний посібник про Google-форму"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Річард Ллойд, колишній директор споживчої групи «Which?», хотів подати груповий позов в ​​американському стилі проти пошукової системи від імені близько 4,4 млн людей в Англії та Уельсі. Він стверджував, що Google незаконно використовував дані мільйонів користувачів iPhone, відстежуючи та перевіряючи використання інтернету за допомогою браузера Safari їхніх телефонів у 2011 р. та 2012 р., навіть коли користувачів запевняли, що вони за замовчуванням відмовляться від такого відстеження.

Позивачі стверджували, що Google обійшов налаштування конфіденційності на телефонах Apple та iPhone у період з серпня 2011 р. до лютого 2012 р. і використовував зібрані дані, щоб розділити людей на категорії для рекламодавців. Вони зазначали, що «інформація, створена браузером» та зібрана Google, включала расове або етнічне походження, фізичне та психічне здоров’я, політичні приналежності чи погляди, сексуальні інтереси та соціальний клас.

Юристи Google заявили, що не було жодних припущень, що так званий обхідний шлях Safari призвів до розкриття будь-якої інформації третім сторонам.

Річард Ллойд і група представників кампанії Google You Owe Us сподівалися подати до суду на американську компанію для відшкодування збитків, еквівалентних 750 фунтів стерлінгів на людину, за ймовірні порушення Закону про захист даних (DPA).

Спочатку Верховний суд постановив, що Ллойд не міг подавати позов до Google за межами юрисдикції Англії та Уельсу в жовтні 2018 р.,  оскільки Ллойду потрібен був дозвіл на його обслуговування в американському штаті Делавер, де зареєстровано Google, але це рішення було скасоване апеляційним судом у жовтні 2019 р. Однак колегія з 5 суддів Верховного суду задовольнила касацію Google на це рішення.

Проголошуючи рішення, суддя-лорд Леггатт зазначив, що намір Ллойда присудити однакову суму постраждалим користувачам iPhone без необхідності доводити фінансові втрати чи психічні страждання був «нежиттєздатним». Леггатт сказав, що в розділі DPA, на якому ґрунтувалася претензія, йдеться про матеріальні збитки та психічні розлади, спричинені незаконною обробкою даних, а не про незаконну обробку. Таким чином, позов, в якому не було детально описано, як кожна особа зазнала матеріальних збитків чи душевних страждань, була неприйнятною.

Суддя зазначив: «Сутності цьому позову надає те, що твердження стосовно того, що Google протягом кількох місяців таємно відстежував інтернет-активність мільйонів користувачів Apple iPhone і використовував отримані дані в комерційних цілях. Однак за результатами аналізу позивач намагається відшкодувати збитки, не намагаючись довести, що це твердження є правдою стосовно будь-якої особи, щодо якої вимагають відшкодування збитків. Без доказів незаконної обробки персональних даних особи, позов від її імені не має перспективи для задоволення відшкодування збитків».

Ллойд зауважив: «Ми гірко розчаровані тим, що Верховний суд не зробив достатньо, щоб захистити громадськість від Google та інших великих технологічних компаній, які порушують закон».

Прес-секретар Google відповів: «Ця заява була пов’язана з подіями, які відбулися 10 років тому і які ми розглянули в той час. Люди хочуть знати, що вони у безпеці та захищені в Інтернеті, тому протягом багатьох років ми працюємо над створенням продуктів та інфраструктури, які поважають і захищають конфіденційність людей».

Адвокати Google застерігали, що рішення суду може відкрити потік претензій, висунутих від імені мільйонів людей до компаній, відповідальних за обробку даних. Емілі Кокс, керівник відділу спорів юридичної фірми Stewarts, зазначила, що рішення Верховного суду стало полегшенням для великих технологічних фірм, які щодня обробляють дані мільйонів людей в Англії та Уельсі.

Джонатан Макдональд, партнер юридичної фірми Charles Russell Speechlys, теж прокоментував: «Якби Google програв касацію, це могло б відкрити потік масових судових процесів у технологічному секторі».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати