09 лютого 2021, 18:00

У січні цього року інфляція склала 1,3% на місяць

Прес-служба Мінекономіки

В умовах триваючої невизначеності та січневого локдауну продовжувалось зміщення пріоритетів в споживанні на користь продовольчих товарів, що підтримало їх зростання на рівні сезонних значень. Так, продукти харчування подорожчали у січні на 1,5%, при тому, за розрахунками Мінекономіки, у середньому у січні впродовж 2018-2020 років ціни на цю групу товарів зростали на 1,6%, а у грудні 2020 р. - на 1,8%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески?"

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Другим за впливом на динаміку інфляції чинником стало постійне протягом 2020 року зростання цін на енергоносії на світовому ринку.

За певними групами товарів навпаки у січні відбулось відчутне зниження цін. Зокрема, йдеться про одяг та взуття, де ціни знизилися відповідно на 3,9% та 4%.

Повідомляється, що в 2021 році зростання споживчої інфляції дещо перевищить цільовий рівень Національного банку. Причиною буде фактор відновлення економічної активності через пом’якшення карантинних заходів та зниження рівня майбутньої невизначеності на тлі поширення вакцинації у світі та в Україні.

Також не варто відкидати і вплив накопиченого упродовж минулого року монетарного впливу (зростання грошової пропозиції (за оперативними даними Національного банку у 2020 році становило 28,7%) та тиску цін виробників, які упродовж минулого року (переважно внаслідок зовнішніх чинників) збільшилися на 14,5%.

Нагадаємо, Уряд схвалив законопроєкт щодо посилення захисту працівників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати