04 лютого 2021, 17:33

У Раді анонсували законопроект про відкликання народних депутатів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

У Верховній Раді напрацюють законопроект про надання народу права відкликати народних депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Робота з дому за новими правилами: прийнято закон".

Про це повідомив перший заступник Голови ВРУ Руслан Стефанчук, зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

"Ми працюємо над цілою низкою законопроектів щодо народовладдя. Насамперед це законопроекти, які стосуються місцевих референдумів та електронних петицій. Далі напрацюємо проекти законів з питань, які називаються "recalls": ми хочемо дати народу можливість відкликати народних депутатів України", — зазначив Руслан Стефанчук.

Як повідомив Перший заступник Голови ВРУ, для отримання можливості відкликання народних депутатів народом, потрібно внести певні зміни до Конституції України. Наразі підставою для позбавлення депутатського мандата є вирок у кримінальній справі (наприклад, за кнопкодавство). Президент України Володимир Зеленський хоче внести до цього списку ще й прогули.

Крім цього, як зазначає народний депутат України, питання народовладдя розглядатиметься не тільки на рівні законодавчої та виконавчої влади, а й на рівні судової.

Також за словами першого віцеспікера, процес підготовки відповідних законопроектів займе до двох років. Також Верховна Рада України розгляне проект закону про конституційну процедуру.

Руслан Стефанчук відмітив, що електронне голосування в Україні запрацює лише з ухваленням окремого закону щодо електронного голосування й буде впроваджене лише тоді, коли буде впевненість у його надійності з технічної точки зору.

Нагадаємо, Рада схвалила допомогу з часткового безробіття не лише в період пандемії COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати