03 серпня 2018, 15:43

У президента Польщі вважають, що рішення Верховного суду порушує правові норми

Польське Радіо

Міністр Канцелярії президента Польщі Анджей Дера ствердив, що постанова Верховного суду від 2 серпня порушила правові норми польської держави. Верховний суд виніс рішення, згідно з яким він призупинив застосування трьох розпоряджень, що стосуються виходу суддів Верховного суду на пенсію, у зв'язку із внесеннями до Європейського суду п'ятьма питаннями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Частина суддів Верховного суду Польщі вийде на пенсію»; «Верховний суд Польщі VS влада: на чиєму боці закон?».

Постанова Верховного суду означає, що до моменту вирішення цих питань як Державна рада судочинства, так і президент Польщі не повинні здійснювати жодних дій, що стосуються процедур стосовно суддів, яким виповнилося 65 років.

На думку Канцелярії президента Польщі, дії Верховного суду не мають правового підґрунтя. «Те, що зробив Верховний суд, не результативно. Це жодним чином не впливає ані на президента, ані на Державну раду судочинства. Ця постанова не має правової основи. Те, що не має під собою правового підґрунтя, не повинно діяти в Польщі. Це заперечення демократії», – сказав Анджей Дера.

Відповідно до закону про Верховний суд, що набув чинності 3 квітня, судді, яким виповнилося 65 років, повинні вийти на пенсію протягом 3 місяців з дня початку дії закону.

За інформацією Польського Радіо.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати