03 березня 2020, 13:48

У Парламенті обговорили шляхи виконання рішення КСУ щодо ВСУ

Судова влада України

2 березня 2020 року Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко взяв участь у засіданні підкомітету з питань правосуддя Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. До відання підкомітету з питань правосуддя належать питання цивільного, господарського та адміністративного судочинства; судоустрою, статусу суддів, статусу органів суддівського врядування; забезпечення безпосередньої участі громадян у здійсненні правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ДСА розпочалося обговорення проекту Антикорупційної програми на 2020-2021 роки".

Про це повідомляє Судова влада України.

Тема засідання – шляхи виконання рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 2 червня 2016 року № 1402–VIII «Про судоустрій і статус суддів» зі змінами: пункту 7 «та ліквідуються» в частині Верховного Суду України; пункту 14 «судді Верховного Суду України»; пункту 25.

Як зазначається, до обговорення питання, зокрема, були залучені заступник Голови Верховної Ради України Р.Стефанчук, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики А.Костін, народні депутати України, судді Верховного Суду, виконувач обов’язків Голови Верховного Суду України, судді вищих спеціалізованих судів, представники Національної академії правових наук, а також представники міжнародних організацій та установ, інші експерти.

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко зазначив, що наразі 9 суддів Верховного Суду України та 35 суддів вищих спеціалізованих судів обіймають посади в судах, що перебувають у процесі ліквідації.

Так, за результатами обговорення всі присутні висловили думку щодо обов’язковості рішення Конституційного Суду України, а отже – необхідності консолідованого та зваженого підходу до його виконання. Учасники зустрічі розпочали роботу над підготовкою пропозицій змін до законодавства щодо виконання рішення КСУ.

Нагадаємо, присяжні є суб’єктами декларування виключно під час здійсненні правосуддя,- роз’яснення НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати