З 1 січня 2025 року в Україні впроваджено оцінювання повсякденного функціонування особи. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МОЗ: Понад 950 об’єктів медзакладів відновлено в Україні впродовж повномасштабної війни".
Як зазначається, строк інвалідності для повнолітніх осіб, які мали пройти повторний огляд з 1 січня 2025 року, але не пройшли його своєчасно, автоматично продовжено до 30 червня 2025 року, проте для взаємодії з державними органами може виникати потреба документально підтвердити цей факт.
Що важливо знати?
- Строк інвалідності автоматично продовжено для осіб, які мали проходити повторний огляд після 1 січня 2025 року, але не встигли цього зробити.
- Період продовження – до дати прийняття рішення за результатами оцінювання, але не пізніше 30 червня 2025 року.
- Для отримання документального підтвердження потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.
Як отримати документальне підтвердження?
1. Для осіб з інвалідністю з дитинства та осіб з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу
Особи, які отримують державну соціальну допомогу відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", можуть підтвердити продовження строку інвалідності через посвідчення отримувача допомоги. Для цього необхідно:
- звернутися до органу соціального захисту населення, де людина перебуває на обліку;
- внести до посвідчення запис про продовження державної соціальної допомоги до 30 червня 2025 року.
2. Для осіб з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу
Ці люди можуть підтвердити продовження строку інвалідності за допомогою нової довідки для отримання пільг. Щоб отримати нову довідку, необхідно:
- звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання;
- оформити довідку, в якій буде зазначено, що вона дійсна до 30 червня 2025 року.
Куди звертатися?
За внесенням запису до посвідчення або отриманням нової довідки потрібно звернутися до:
- Структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у місті Києві державної адміністрації або виконавчого органу міської, районної у місті ради за місцем перебування на обліку.
- Для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих або прифронтових територіях – спочатку потрібно стати на облік в органі соцзахисту на підконтрольній Україні території.
У МОЗ зазначили, що процедура документального підтвердження автоматичного продовження інвалідності є доступною. Для цього достатньо звернутися до органу соцзахисту та оновити відповідний документ. Це дозволить безперешкодно користуватися передбаченими законом державними гарантіями та пільгами.