В Україні стартував експериментальний проєкт щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини під назвою «єМалятко». Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У шести областях запустили державний аграрний реєстр у пілотному режимі".
Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України
З січня 2020 року Урядом запроваджено експериментальний проєкт щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини.
Проєктом передбачено, що на підставі однієї заяви батьків новонародженої дитини її батьки можуть отримати 9 послуг в рамках комплексної послуги «єМалятко».
Під час державної реєстрації народження дитини, яка проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану, є можливість отримати послуги, зокрема щодо призначення державної допомоги при народженні дитини, реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому тощо.
Для належної реалізації Проєкту територіальними органами Міністерства юстиції вжито певних заходів щодо підписання меморандумів про співпрацю між відділами державної реєстрації актів цивільного стану та закладами охорони здоров’я, у яких за бажанням заявника може бути подано заяву про державну реєстрацію народження.
«Так, за результатами тестового впровадження наведеної послуги відділами державної реєстрації актів цивільного стану опрацьовано 160 заяв, поданих для отримання комплексної послуги «єМалятко», з них у м. Вінниці – 1, у м. Луцьку – 2, у Кривому Розі – 4, Києві – 46, у Харкові – 107», – зазначила Ольга Оніщук.
Після проведення державної реєстрації народження дитини батькам новонародженої дитини були надані такі послуги: реєстрація місця проживання; призначення державної допомоги при народження дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.