06 червня 2022, 18:17

У Латвії заборонили всі російські телеканали до закінчення війни й повернення Криму Україні

У Латвії заборонили трансляцію всіх російських телеканалів, поки рф не припинить війну і не поверне Крим. Відповідне рішення ухвалила Національна рада з електронних ЗМІ країни. Ідеться про приблизно 80 телеканалів. Рішення набуде чинності 9 червня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Борис Джонсон запропонував Україні відмовитися від ЄС та створити альтернативний альянс"

Як пояснив голова Національної ради з електронних ЗМІ ( NEPLP) Івар Аболіньш, рішення ухвалене на основі нової законодавчої норми. Вона передбачає, що у Латвії не можуть працювати програми, зареєстровані в країні, яка загрожує незалежності та територіальній цілісності іншої країни.

Під заборону потрапили такі канали, як "E TV", "Иллюзион+", "Кино24", "Мир ТВ", "Охота и рыбалка", "Перец", "Русский Иллюзион" та інші.

Рішення про блокування російських каналів, зокрема розважальних, NEPLP ухвалив на початку березня. Компанія Global Media, які займаються ретрансляцією цих телеканалів у Латвії, подала позов із проханням призупинити це рішення. 29 квітня адміністративний суд вирішив тимчасово повернути до латвійського ефіру російські телеканали "THT — Комеді", TNT4 International, "П'ятниця", KHL TV Channel та TNT Music. Суд пояснив своє рішення тим, що NEPLP не зміг аргументувати як розважальні канали загрожують державній безпеці Латвії.

Проте NEPLP оскаржив це рішення у суді вищої інстанції. 26 травня Сейм в остаточному читанні ухвалив поправки до Закону про електронні ЗМІ, які наділяють Національну раду з електронних ЗМІ (NEPLP) правом обмежувати іноземні програми, якщо їх роблять у країнах, що загрожують суверенітету інших країн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати