16 лютого 2021, 13:11

У КУпАП може з’явитися поняття електронних доказів: подано законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо використання електронних доказів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Репетитори, няні та інші самозайняті особи сплачуватимуть податки: подано законопроєкт"

Яке обгрунтування проєкту?

У пояснювальній записці законопроєкту № 5060 від 12.02.2021 йдеться про те, що місцеві суди, розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, під час дослідження доказів нерідко, окрім речових доказів та інших документів, вивчають електронні докази. Натомість Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено такий вид доказів як електронна інформація та документи, але при цьому перелічено низку адміністративних правопорушень, які безпосередньо пов’язані з використанням електронних доказів. Така ситуація викликає колізії та неузгодженості в правозастосуванні

Що пропонується?

Положеннями проєкту Закону пропонується доповнити статтю 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначенням електронних доказів як інформації в електронній (цифровій) формі, яка містить певні дані.

Також пропонується врегулювати питання дослідження, вилучення та використання такої інформації у справах про адміністративні правопорушення.

До того ж положеннями проєкту Закону передбачається форма зберігання таких електронних доказів.

Автори законопроєкту переконані, що реалізація акта матиме позитивні соціально-економічні наслідки, адже буде врегулювано питання використання електронних доказів у справах про адмінправопорушення, відбудеться усунення існуючої неузгодженості в чинному законодавстві, а також допоможе судам у вирішенні справ, які повністю відбуваються в електронній системі Prozorro.

Нагадаємо, Раді пропонують декриміналізувати незаконну відмову у доступі до інформації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати