У рамках проведення дводенного онлайн-тренінгу, організованого Конституційним Судом України спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, працівники Секретаріату Суду беруть участь в обговоренні питань ефективного управління процесом опрацювання конституційний скарг.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "8 грудня КСУ планує поновити розгляд справ: що на розгляді".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Зазначається, що на початку заходу керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний привітав учасників тренінгу та зазначив, що завдяки довготривалій співпраці Конституційного Суду України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні стало можливим проведення подібних навчальних заходів. За його словами фахові експертні обговорення дадуть змогу отримати практичний досвід іноземних спеціалістів та поглибити знання у відповідній сфері.
З вітальним словом до учасників також звернулася спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Романова.
Так, у ході тренінгу співрозмовники обговорять низку практичних рекомендацій, якими керуються співробітники органів конституційної юрисдикції під час підготовки аналітичних висновків та довідок при опрацюванні конституційних скарг, оптимізацію роботи з їх аналізу та критерії визначення суспільного інтересу і відповідних мотивів прийнятності конституційної скарги тощо.
Крім того, у своїх доповідях учасники зосереджуватимуться на питаннях методології аргументації при складанні аналітичних документів науковими співробітниками конституційних судів інших країн, найновіших розробках міжнародної юридичної спільноти щодо розуміння та захисту прав та свобод людини і громадянина, а також міжнародних та іноземних інформаційних базах даних, інших вебресурсах, що можуть бути використані співробітниками Секретаріату КСУ.
Під час сьогоднішньої сесії зі своїми доповідями виступили завідувач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету "Києво-Могилянська академія" Анатолій Заєць, національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков та професор кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Станіслав Погребняк.
Також спікерами онлайн-тренінгу будуть професор конституційного права Університету імені Кардинала Стефана Вишинського (Варшава), суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща у відставці Мірослав Гранат та національний спеціаліст програм з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Перемот.
Захід триватиме упродовж 7-8 грудня 2020 року.
Нагадаємо, у КСУ відбулась онлайн-зустріч з представниками Венеційської Комісії.