06 жовтня 2022, 17:37

У конкурсі на посади членів ВККС бере участь 301 правник, або 19 осіб на місце – Конкурсна комісія

Пресслужба ВРП

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на своєму офіційному засіданні, яке відбулося в режимі онлайн 6 жовтня 2022 року, затвердила перелік кандидатів, які беруть участь у конкурсі на зайняття посади члена ВККС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАБУ повідомило про підозру голові НБУ Кирилу Шевченку"

За результатами перевірки документів на відповідність вимогам Закону України «Про судоустрій та статус суддів» комісія допустила до участі у ньому 301 правника.

Перелік кандидатів, розміщений на сайті Вищої ради правосуддя за посиланням.

Зокрема, на 16 вакантних посад у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України претендують 68% чоловіків (206 осіб) та 32% жінок (95 особи), з них 53% кандидатів – у віці від 40 до 49 років, 23% – від 50 до 59 років. З числа допущених до конкурсу кандидатів – 32% (96 осіб) – є суддями, 21% (64 особи) мають змішаний профіль професійної діяльності, 17% (50 осіб) – є науковцями, 15% (45 осіб) – є адвокатами, 3,6% (11 осіб) – судді у відставці, 3,6% (11 осіб) – прокурори, 3 %(9 осіб) – представники правоохоронних органів та 5% – мають інші спеціальності.

Найбільша кількість заяв від бажаючих стати членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшла від правників з Києва та області – 38% (116 кандидатів), на другому місці – Львівська область – 8,6% (26 кандидатів), на третьому – Харківська область – 8,3% (25 кандидатів), на четвертому – Одеська область – 7% (21 кандидат), на п’ятому – Дніпропетровська область – 5,3% (16 кандидатів).

Як зазначив під час засідання голова Конкурсної комісії Тед Зажечни, конкурс на посади членів ВККС зібрав найбільшу кількість бажаючих на одне місце у порівнянні із попередніми конкурсами, що проходили у судовій владі – майже 19 осіб на одне вакантне місце.

Нагадаємо, конкурс відбувається на засадах верховенства права, професійності, публічності й політичної нейтральності у два етапи. На першому етапі за результатами розгляду поданих кандидатами документів, результатами спеціальної перевірки та відповідної інформації з відкритих джерел, буде сформований перелік з 64 кандидатів, допущених до співбесіди. Наступним етапом будуть проведені публічні співбесіди, за результатами яких Конкурсна комісія має відібрати і передати на розгляд Вищій раді правосуддя не менше двох кандидатів на кожну із 16 вакансій, а саме 32 кандидати. Вища рада правосуддя призначить 16 членів ВККС.

конкурс ВККС

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати