У Києві розпочався кваліфікаційний іспит у межах процедури добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, який відбуватиметься до 31 жовтня 2018 р.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, 29 жовтня кандидати:
1) складатимуть письмового анонімного тестування тривалістю 120 хв. (максимальний бал – 90) – обов’язковий етап для усіх учасників іспиту (результати перевіряє комп’ютер);
2) виконуватимуть анонімного письмового практичного завдання зі спеціалізації місцевого загального суду тривалістю 300 хв. (максимальний бал – 120; написання проекту судового рішення).
30 жовтня відбудеться виконання анонімного письмового практичного завдання зі спеціалізації місцевого адміністративного суду тривалістю 300 хв. (максимальний бал – 120), 31 жовтня - анонімне письмове практичне завдання зі спеціалізації місцевого господарського суду тривалістю 300 хв. (максимальний бал – 120).
За словами Голови ВККС Сергія Козьякова, загалом кваліфіспит мали складати 876 кандидатів на посаду судді (285 кандидатів, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки та успішно пройшли спеціальну підготовку у НШСУ, та 591 кандидат із числа осіб, які беруть участь у доборі з особливостями, передбаченими п. 29 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів"), проте для складення іспиту з`явилося 819 кандидатів.
Як зазначив заступник Голови ВККС Станіслав Щотка, 824 кандидати виявили бажання бути суддею за відповідною спеціалізацією (місцеві загальні суди, місцеві адміністративні суди, місцеві господарські суди). 795 кандидатів обрали спеціалізацію місцевого загального суду; 362 – місцевого адміністративного суду; 327 – місцевого господарського суду. 235 кандидатів виявили бажання виконувати практичні завдання за всіма трьома спеціалізаціями; 190 кандидатів – за двома. "Крім цього, 373 кандидати із числа осіб, які не мають стажу роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки, продовжують проходити спеціальну підготовку у НШСУ. Вони здаватимуть кваліфікаційний іспит приблизно влітку 2019 р. Загалом існує досить великий кадровий голод у судах першої інстанції, тому приділяємо багато уваги сьогоднішній процедурі", – розповів він.
Також пан Щотка зазначив, що особа вважатиметься такою, що успішно склала іспит, у разі набрання не менше 75% максимально можливого бала за складення іспиту. Водночас кандидат, який набрав менше 75% максимально можливого бала за складення першого етапу іспиту (тестування), вважатиметься таким, що не склав іспиту. "Проте для того, щоб потрапити в рейтинг кандидатів в цілому, необхідно, щоб кандидат не тільки набрав 75% за тестування, а й за сумою двох етапів (тестування і практичне завдання, - прим. ред.) також набрав не менше 75% за весь іспит, що є вимогою закону. Результати першого етапу будуть відомі вже сьогодні", – розповів він.