05 липня 2019, 11:07

У ЄСПЛ висловилися щодо "неправильних" прізвищ

"ECHR: Ukrainian Aspect"

Неможливість змінити прізвище, навіть якщо така заборона грунтується на національних традиціях та міститься у законодавстві, становить порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держава не відповідає за звичайну медичну помилку або недбалість лікарів, - ЄСПЛ".

Питання неправильних прізвищ розглядав ЄСПЛ у справі "Актас і Асланіскендер проти Туреччини" (№18684/07 та №21101/07), зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".

Так, під час отримання другого громадянства у Швейцарії турок Нурі Актас, який належав до ассирійської етнічної групи, як прізвище у новому паспорті вказав ассирійське ім’я "Амно". Коли він забажав змінити прізвище у турецькому паспорті з "Актас" на "Амно", то національний суд відмовив у задоволенні заяви на тій підставі, що нове прізвище не є турецьким і відповідно до закону іноземні імена не могли обиратися як прізвища. Оскарження цього рішення успіху не мало.

При цьому після офіційної зміни у документах релігії з ісламу на буддизм Падмапані Асланіскендер забажав змінити ім’я та прізвище на Падмапаніс Леоналександрос або Падмапані Парамабінду, що було б більш відповідним до його релігійних переконань. Але судові процеси в кінцевому рахунку також не мали успіху.

Посилаючись, зокрема, на ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Актас і Асланіскендер поскаржилися на Турцію до ЄСПЛ. У результаті відмову у зміні прізвищ заявників в реєстрі актів цивільного стану суд у Страсбурзі оцінив як порушення конвенційних гарантій та присудив кожному по 1,5 тис. євро справедливої компенсації за заподіяну моральну шкоду.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Актас і Асланіскендер проти Туреччини" (№18684/07 та №21101/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ виплатив понад 15 тис. євро чоловіку, екс-дружина якого вивезла їх дитину в іншу країну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати