22 січня 2022, 9:26

У 2021 році було проведено 391 обшук адвокатів

Пресслужба НААУ

В 2021 році в Україні сталося 391 випадки затримань і обшуків адвокатів, з них 122  випадки стосувалися адвокатів Київської області, 95 – адвокатів м. Києва. На третьому місці за цим показником – Харківська область, де впродовж року рада адвокатів регіону здійснила 38 виїздів на обшуки та затримання колег. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В ОАСК оскаржують деякі вимоги підвищення кваліфікації адвокатів"

Про це свідчать статистичні дані про діяльність рад адвокатів регіонів, повідомляє пресслужба НААУ.

При цьому правоохоронні органи направили до РАР 322 повідомлення про обшуки та затримання, найбільше – до РАР Києва (95) та Київської області (52), далі на ними –Одеська область, де рада адвокатів регіону отримала 36 повідомлень правоохоронців.

87 обшуків та затримань адвокатів по всій країні сталися у порушення гарантій адвокатської діяльності без повідомлення органу адвокатського самоврядування. 70 таких випадків з 87 сталися з адвокатами Київської області, у решті областей таких прецедентів – від 0 до 3 за весь рік.

Відповідно до даних статистики, в 2021 році адвокати скерували до РАР 1571 звернення про ненадання інформації на адвокатський запит. 551 – до РАР Київської області, 321- до РАР м. Києва, 163 – до РАР Одеської області. Решта обласних рад адвокатів отримали таких документів від 0 до 71. З цього масиву документів РАР задовольнили 548 звернень, на підставі яких склали протоколи про адміністративні порушення, Київська область – 291, Київ і Одеса – по 50.

Лише 52 протоколи були задоволені судом, найбільше – у Київській області (16) та в Одеській (7). У Києві жоден такий протокол не задоволений судом.

У 2021 році адвокати направили 124 звернення до рад адвокатів регіонів щодо захисту професійних прав. Рада адвокатів України на підставі заяв адвокатів про порушення їхніх прав і гарантій направила до правоохоронних органів 75 звернень, і 120 заяв скерувала для опрацювання до профільного Комітету НААУ.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

За даними ЄРАУ, в Україні понад 63 тис. адвокатів.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати