Національний банк України визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування, що є складовою щорічної оцінки стійкості, а також затвердив технічне завдання для її проведення у 2020 році.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Частка проблемних кредитів в українських банках впала нижче 50%".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.
Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 74 із 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк "Розрахунковий центр", який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості).
Спочатку були відібрані 25 за тими ж критеріями, що і в минулому році: обсяг активів, зважених на ризик, депозитів і кредитів фізичних осіб.
Потім ті банки, які за результатами стрес-тестування двічі поспіль в 2018 і 2019 не мали потребу в додатковому капіталі, було виключено з переліку, вони будуть проходити тільки оцінку якості активів.
Таким чином, у 2020 році стрес-тестування будуть проходити наступні банки: Ощадбанк, Альфа-банк, Укрексімбанк, ПУМБ, Universal Bank, банк "Південний", ТАСкомбанк, Мегабанк, А-банк, Ощадбанк, "Кредит Дніпро", "Схід", МТБ Банк, БІС Банк, Правекс-банк, "Форвард".
Читайте також: "Банки-нерезиденти можуть торгувати між собою гривнею".
Деталі макроекономічних сценаріїв і підходів до стрес-тестування в 2020 році, будуть оприлюднені окремо на сайті Національного банку.
За результатами оцінки стійкості для банків буде визначений необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності капіталу (Н3).