09 січня 2025, 14:46

Опубліковано закон, яким виключено положення щодо "нарадчої кімнати"

Пресслужба Східного апеляційного господарського суду

9 січня 2025 року в газеті "Голос України" опубліковано закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення ухвалення та проголошення судових рішень" від 19 грудня 2024 року №4173-ІХ. Про це повідомила пресслужба Східного апеляційного господарського суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроєкт про створення Вищого адмінсуду провалився, але Рада підтримала альтернативний документ".

Закон набирає чинності через 30 днів із дня його опублікування, а саме 07.02.2025. Справи в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження в яких відкрито до набрання чинності цим законом, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності законом.

У пояснювальній записці зазначено, що закон розроблений для підвищення ефективності й удосконалення процесуальних стадій ухвалення та проголошення судових рішень, гармонізації національного законодавства щодо правил судочинства із законодавством країн ЄС.

"Вказаним законом внесено зміни до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, якими, зокрема, виключено положення щодо "нарадчої кімнати". Натомість запроваджено поняття "таємниця ухвалення судового рішення""– йдеться в повіломленні.

До ГПК України внесено, зокрема, такі зміни:

  • після судових дебатів (заслуховування пояснень) суд оголошує про перехід до стадії ухвалення судового рішення (статті 219, 270, 301);
  • у виняткових випадках залежно від складності справи суд може відкласти ухвалення та проголошення рішення на строк не більш як на десять днів з дня переходу до ухвалення рішення, оголосивши дату та час його проголошення (ст. 219);
  • під час ухвалення судового рішення суддя не має права обговорювати обставини справи та зміст судового рішення з іншими особами, крім складу суду, який розглядає справу. Втручання в процес ухвалення судом судового рішення забороняється. Судді не мають права розголошувати хід обговорення та ухвалення судового рішення. Обговорення та ухвалення судового рішення відбуваються у приміщенні суду (ст. 220);
  • перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку закінчується ухваленням постанови (ст. 232);
  • для постановлення ухвал, що оформлюються окремим документом, суд оголошує перерву (ч. 4 ст. 233);
  • у разі проголошення у судовому засіданні скороченого (вступної та резолютивної частин) рішення суд повідомляє, коли буде складено повне рішення (ч. 6 ст. 240).

Детальніше ознайомитися з порівняльною таблицею, в якій наведено положення ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" та ГПК України в чинній редакції та з урахуванням змін, можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати