18 лютого 2019, 14:11

У 2019 році приплив коштів у банки лишиться на рівні минулого року, - НБУ

Прес-служба НБУ

Впродовж 2018 р. банки інтенсивно залучали кошти населення та бізнесу: темпи зростання становили 14,8% та 6,8% відповідно. Три чверті нових депозитів були строком до шести місяців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: "НБУ прокоментував рішення ВС щодо "Златобанку"".

Так, за останній квартал року гривневі депозити населення зросли на 3,9% насамперед завдяки покращенню курсових та інфляційних очікувань порівняно з попереднім. Найбільше коштів залучили приватні та іноземні банки: зростання становило 7,8% за минулий рік та 6,7% - за IV квартал.

Як зазначається, в останньому кварталі 2018 р. гривневі кошти корпорацій збільшилися на 11,1% (+6,8% р/р). Водночас у грудні темп зростання становив 15,7%, що зумовлено значними бюджетними витратами в останні дні року. Цей сезонний приплив ліквідності спричинив додатковий попит банків на депозитні сертифікати НБУ наприкінці 2018 р.

У НБУ вказують, що у 2019 р. приплив коштів очікується на тому ж рівні, що і в минулому році. Також впродовж кварталу доларизація коштів бізнесу помітно скоротилася - на 4,6 в.п., до 34,9%. За IV квартал рівень доларизації депозитів населення знизився на 2,0 в.п., до 47,3%, зокрема внаслідок укріплення гривні. Таким чином відновилася тенденція дедоларизації, що пригальмувала у ІІІ кварталі через послаблення гривні.

Крім цього, вартість депозитів торік почала зростати з IIІ кварталу у відповідь на вповільнення припливу коштів до банків. У IV кварталі середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні зросла на 0,6 в.п., до 15,7% річних, у доларах США - на 0,1 в.п., до 3,6% річних. Посилення конкуренції за кошти корпорацій призвело до подорожчання депозитів бізнесу до 14,5% річних (+5,3 в.п. за рік, +1,5 в.п за IV квартал).

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення щодо умов продовження строків розрахунків при здійсненні операцій з експорту та імпорту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати