15 жовтня 2020, 12:15

Туреччині не вдалося змінити свій особливий "статус" у рішенні ЄСПЛ щодо Карабаху

ECHR. Ukrainian Aspect

Вивчивши заперечення, висловлені урядом Туреччини, а також беручи до уваги серйозність конфлікту та те, що він загострюється, суд не бачить жодної причини змінювати своє рішення та знімати будь-які обмеження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кожна шоста скарга до ЄСПЛ – українська".

Так вирішив Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Туреччини щодо вилучення окремого згадування про країну з рішення, що було ухвалене раніше стосовно ситуації у Нагірному Карабасі, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Як зазначається, цим рішенням ЄСПЛ зобов’язав держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті в Нагірному Карабасі, включаючи Туреччину, утримуватися від дій, що сприяють порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати зобов’язання за Конвенцією.

"Схоже, що окреме згадування Туреччини у рішенні і обурило владу країни, яка спробувала виправити цю незручну з політичної точки зору ситуацію", - ідеться у повідомленні.

Але у Страсбурзі відповіли відмовою, пославшись на те, що їхнє рішення від 6 жовтня, у якому наголошується на ролі Туреччини, було ухвалене на підставі доказів того, що окремі держави прямо чи опосередковано залучені до конфлікту.

Раніше, 29 вересня ЄСПЛ закликав як Азербайджан, так і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи ризик для їх життя та здоров’я.

Нагадаємо, ЄСПЛ закликав країни поважати права цивільних осіб у Нагірному Карабасі.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати