31 липня 2020, 16:05

Туреччина посилила закон про ЗМІ в Інтернеті

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Парламент Туреччини прийняв закон, який регулює функціонування соціальних мереж. У разі невідповідності платформам соціальних мереж можуть загрожувати фінансові штрафи, блокування реклами або обмеження пропускної здатності мережі. Закон також вимагає, щоб їх власники мали постійне представництво в Туреччині.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законодавство, прийняте турецьким парламентом, поширюється на соціальні мережі з більш ніж мільйоном користувачів, такі як Facebook і Twitter. Закон зобов'язує такі компанії мати постійне представництво в Туреччині. Завдання представництва буде включати роботу з владою з контролю за контентом, що з'являтиметься в соціальних мережах.

Платформи соціальних мереж також повинні будуть відповідати рішенням турецьких судів щодо видалення певного контенту. Закон встановлює терміни для компаній, щоб видалити матеріали і зобов'язання зберігати призначені для користувача дані в Туреччині.

«Гадаю, ви розумієте, чому вам потрібно приборкати YouTube, Twitter або Netflix? Щоб покласти край цьому поширенню моралі», - заявив на початку липня Реджеп Тайіп Ердоган в бесіді з провінційними главами його партії ПСР.

Неурядові організації б'ють на сполох з приводу цензури. Акт був підданий критиці з боку правозахисних організацій, вказавши, що нові правила вводять цензуру в Інтернеті. Згідно Human Rights Watch, уряд Туреччини зможе контролювати соціальні мережі, модерувати контент, що відображається в ній, і довільно орієнтувати рекламні оголошення на окремих користувачів.

Влада Туреччини відкидає звинувачення. На їхню думку, нові правила дозволять знизити кількість образ і богохульства в Інтернеті. В останньому «звіті про прозорість» в Twitter за першу половину 2019 р. Туреччина посіла перше місце за кількістю запитів на видалення контенту - більше 6000 заявок. У січні цього року, через майже три роки, турецький суд зняв заборону на використання онлайн-енциклопедії Вікіпедії.

Джерела

Turcja zaostrzyła prawo dot. mediów w internecie. "Cenzura", "drakońskie prawo" 

Turcja: Drakońskie prawo zaknebluje media społecznościowe?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати