Американська торговельна палата в Україні (далі - Палата) долучилася до процесу обговорення змін до трудового законодавства з самого початку, надавши свої коментарі та пропозиції та поділившись думками експертів компаній-членів.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Бізнес підтримує перехід на виплати у безготівковій формі".
Так, компанії-члени Палати вважають, що трудове законодавство має бути оновлене, оскільки Трудовий кодекс, який є основним законодавчим актом, що регулює трудові відносини, був прийнятий у 1971 р. "Палата активно працювала над законопроектом №2708, який нещодавно був відкликаний. Він має бути доопрацьований, але, водночас, він зможе лібералізувати надмірно регульоване трудове законодавство і зробити трудові відносини більш гнучкими. Реформа трудового законодавства надасть бізнесу набагато більше гнучкості як у збереженні поточних працівників, так і швидкому наймі нових", - вказали в АСС.
На думку експертів компаній-членів Палати, найбільш доцільними змінами до законодавства є наступні:
- зменшення тиску держави та створення можливостей для сторін трудових правовідносин щодо самостійного вирішення умов працевлаштування;
- запровадження електронної форми трудового договору з подальшим скасуванням трудових книжок;
- врегулювання на законодавчому рівні форм залучення працівників третіх осіб - аутстафінгу та аутсорсингу;
- актуалізація питання матеріальної відповідальності;
- вирішення трудових спорів;
- врегулювання умов працевлаштування під час загальнодержавних обмежень або інших форм обмежень, які суттєво впливають на ділову активність.
Читайте також: "АСС опублікувала звернення до ВРУ щодо надання коштів МВФ Україні за програмою EFF".
"Ситуація з пандемією COVID-19 також виявила прогалини в сучасному регулюванні, які необхідно терміново усунути, щоб стримувати поширення вірусу і, в той же час, підтримувати безпечну та ефективну роботу бізнесу. Нові гнучкі та віддалені режими роботи мають бути визнані та встановлені на законодавчому рівні. Ми розуміємо, що зараз діджиталізація процесів - це не лише хороша ініціатива, але й нагальна потреба.
Експерти компаній-членів Палати впевнені, що лібералізація трудового законодавства допоможе створити рівні правила гри, адже збалансує інтереси працівників та роботодавців. Ця ініціатива також стимулюватиме розвиток бізнесу, спростить вхід-вихід з трудових відносин у поєднанні з ефективними механізмами захисту від раптової втрати роботи, полегшення пошуку нової роботи та зниження рівня безробіття. Усе це сприятиме розвитку економіки України, збільшенню притоку інвестицій, а також підвищенню конкурентоспроможності бізнесу", - зазначили в Палаті.