30,7% громадян висловили свою підтримку змін в системі правосуддя, які відбулися в Україні впродовж останніх 4-х років.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "71,6% громадян вважають, що рішення суду у їх справі було справедливим, - опитування".
Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
При цьому трохи більше половини опитаних (52,2%) зізналися, що не стежать за змінами в судовій системі, і майже стільки ж (55%) отримують інформацію про діяльність судів виключно зі ЗМІ.
Як зазначається, 60,6% опитаних вважають позитивними прийняті зміни до Конституції в частині правосуддя, а 68,3% підтримують створення нового Верховного Суду з нуля. 59% позитивно оцінили можливість для людей не з системи - адвокатів і вчених - претендувати на посади суддів, а 59,9% підтримали введення нових правил судового процесу.
Водночас 42,1% опитаних визнали, що судова реформа знаходиться на етапі активної реалізації і вимагає ряд важливих кроків, таких як реформа адвокатури (64,9%), реформа правової освіти (66,2%), введення єдиних стандартів правничої професії (71,5%), реформа прокуратури (74,4%), реформа органів досудового слідства (73,2%).
Всього було опитано 2016 респондентів віком від 18 років з 7 по 14 лютого 2019 р. в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Нагадаємо, Президент ліквідував Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію.