21 червня 2019, 15:44

71,6% громадян вважають, що рішення суду у їх справі було справедливим, - опитування

Прес-служба ВРП

71,6% громадян, які брали участь у судових процесах і у чиїх справах були винесені судом рішення, вважають, що рішення суду у їх справі було законним та справедливим.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ХVІІ позачерговий з’їзд суддів України відбудеться 24-25 жовтня 2019 року".

Такі дані опитування громадян на виході із судів у лютому 2019 р. оприлюднені сьогодні УЦ економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, зазначає прес-служба ВРП.

Як зазначається, 46% учасників судових процесів висловили довіру до суду. Водночас загальнонаціональне опитування громадян показує в рази менші дані - загалом громадяни (55%) черпає інформацію зі ЗМІ, 22,8% користується думкою знайомих, лише 10, 3% - власним досвідом.

Крім цього, вказано, що громадяни переважно підтримують зміни, впроваджені у процесі судової реформи, хоча про їх впровадження знають мало. Наприклад, вони підтримують деполітизацію процесу призначення та звільнення суддів (81% і 65,8% відповідно), проте лише 7% знає, що такі зміни вже впроваджені.

Також 23% громадян за загальною вибіркою вважають, що успішність судової реформи залежить від суспільно-політичних змін, системної реформи органів влади (17,4%), виконання судових рішень (14,5%), зміни правосвідомості (11,9%), реформи прокуратури (7,7)%, адвокатури (6,2%) і загалом комплексу цих змін (41,7%).

Нагадаємо, у Києві відбулося закриття проекту Twinning щодо посилення інституційної спроможності ВС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати