27 травня 2020, 14:01

Третина малих підприємців втратили більше 50% доходів, - EBA

Європейська Бізнес Асоціація

Третина підприємців повідомляють про 50-75% втрат від доходів, ще 44% зазнали до 50% втрат.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес очікує оприлюднення закону щодо спрощення адміністрування податків, - EBA".

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

 Такими є результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед учасників проєкту Unlimit Ukraine, який об’єднує мікро- та малих підприємців. Третина підприємців, а саме 33% повідомляють про 50-75% втрат від доходів. Також підприємства повідомляють про значне зростання дебіторської заборгованості. Ще 44% зазнали до 50% втрат від доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття. І тільки у 14% не відбулося жодних змін у роботі або ж навіть зріс дохід.

Та, щоб досягнути докарантинних темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% - два та більше роки, 19% - близько шести місяців. Тільки 3% повідомили, що рівень розвитку їхнього бізнесу не змінився. Допомогти у відновленні компаніям можуть такі заходи підтримки від держави – зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, надання більш дешевого кредитного ресурсу та скасування штрафних санкцій за податкові порушення до кінця року.

Більшості компаній, а саме 48% вдалося зберегти заробітну плату персоналу у незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% - відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал компанії у незмінному складі змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а от 6% навіть зараз шукають нових працівників.

Бізнес готовий повертатися до роботи – 54% компаній відновлять свою офлайн діяльність протягом травня-квітня. Водночас 60% підприємців розглядають можливість повного чи часткового переходу на віддалений режим роботи. Окрім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.

"Якщо порівняти аналогічні опитування, які провела Асоціація серед представників великого та малого бізнесу, ми бачимо, що запас міцності малих підприємців, на жаль, виявився доволі обмеженим. Економічні наслідки пандемії вдарили перш за все по фінансових результатах компаній, які є набагато гіршими, ніж у великого бізнесу. Також у малого бізнесу значно менше можливостей для утримання співробітників та оплати праці на докарантинному рівні. Водночас, ми бачимо, що малий бізнес є більш гнучким, тоді як великі компанії розглядають тільки частковий перехід в онлайн, то МСБ підприємці готові до тотальної діджиталізації, якщо дозволяє вид діяльності. Гнучкість та креативність – це ті конкурентні переваги малих підприємців, які, сподіваюся, вони будуть використовувати, аби подолати наслідки цієї кризи", - коментує Олена Еро, менеджер проєкту Unlimit Ukraine Європейської Бізнес Асоціації.

Опитування проводилось у період з 15 по 21 травня 2020 року. У ньому взяли участь 111 учасників – представників малого та середнього бізнесу.

(Для перегляду натисніть на зображення)

UU_small_business

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати