22 травня 2020, 18:59

Бізнес очікує оприлюднення закону щодо спрощення адміністрування податків, - EBA

Європейська Бізнес Асоціація

Європейська Бізнес Асоціація очікує на оприлюднення тексту закону, щоб мати змогу ознайомитися із важливими для бізнесу змінами, доля яких залишалась невизначеною близько 5-ти місяців після прийняття закону.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнесу все ще бракує довіри у взаємодії з судами, - опитування ЕВА".

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Так, 21 травня Президентом України було підписано закон №466 (законопроект №1210) "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві".

У ЄБА очікують, що у підписаному законі залишились важливі для бізнесу норми, зокрема:

- скасування дискримінаційних "соєвих правок", аби відновити справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку;

- зменшення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних по ПДВ та розрахунків коригування, які не надається отримувачу (покупцю);

- зміни до визначення бази нарахування акцизу на електричну енергію, у зв’язку з запровадженням Закону України №2019-VIII "Про ринок електроенергії";

- норми щодо більш широкого застосування прискореної амортизації;

- збільшення вартісного порогу для визнання активу необоротним;

- збільшення порогу річного доходу (до 40 млн грн) у разі недосягнення якого платникам податків дозволяється не застосовувати коригування фінансового результату на податкові різниці.

"Бізнес-спільнота дякує, що голос бізнесу було почуто. Ясність щодо податкових правил є надважливою, аби бізнес міг планувати подальшу діяльність. Деякі норми, передбачені даним документом, вирішують наболілі питання бізнесу вже кількарічної давнини. До прикладу, епопею щодо "соєвих правок", яка триває 2,5 роки.

 Хоча, звісно, текст містить і суперечливі аспекти, які потребуватимуть змін. Зокрема йдеться про абсолютно недостатній час, відведений бізнесу та контролюючим органам на підготовку до застосування таких масштабних змін. Щойно текст документу стане доступним, бізнес-спільнота надасть свої пропозиції для врахування та внесення відповідних змін", - зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Також у ЄБА наголосили на важливості підтримки бізнесу в умовах коронавірусної кризи та після зняття обмежувальних заходів, аби компанії мали можливість швидше звестися на ноги. "Зокрема, закликаємо до зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, подовження до кінця року дії пільги з податку на землю та податку на нерухомість, та до розробки інших заходів, що стимулюватимуть підприємницьку діяльність та сприятимуть пожвавленню економіки", - вказали в Асоціації.

Нагадаємо, Президент звернувся до Уряду з низкою пропозицій у зв’язку з внесенням змін до ПКУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати