Офіційне видання документів Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) містить Велику хартію суддів, ухвалену у 2010 році на 11 пленарному засіданні КРЄС, та 22 Висновки, прийнятих КРЄС з 2001 по 2019 роки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КГС ВС підтвердив законність вимог НБУ щодо погашення боргу банку "Фінанси та кредит"
Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Зазначається, що збірка надає розгорнутий опис стандартів Ради Європи стосовно функціонування та устрою судової влади, ролі суддів у забезпеченні єдності судової практики, характеру відносин судової влади з іншими гілками влади, адвокатами, прокурорами та суспільством у цілому.
26 жовтня цього року Голова та судді Конституційного Суду України взяли участь в онлайн-заході, організованим проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», на якому було презентовано третє офіційне видання.
Під час заходу Голова Суду Олександр Тупицький наголосив, що висновки Консультативної ради європейських суддів є надзвичайно важливими, адже враховують не лише особливості існуючих національних судових систем та кращу європейську практику, а й містять пропозиції щодо вдосконалення статусу суддів та покращення доступу громадян до правосуддя.
Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко, який є членом Консультативної ради європейських суддів вже багато років та представляє Україну в цій поважній інституції, відзначив важливість такої інституції як Консультативна рада європейських суддів, яка за 20 років своєї діяльності здобула виправдане визнання в юридичних колах та суспільстві, а також отримала премію «Справедливість у світі» за високоякісну роботу та відданість своїх членів ідеалам верховенства права.
Висновки КРЄС стали потужним джерелом стандартів у сфері незалежності та недоторканності суддів, сформованих на основі пропозицій, які базуються на реальному суддівському досвіді держав – членів Ради Європи. Їх використовують при підготовці нормативно-правових актів і вони мають суттєву роль у практичній сфері.
Підтвердженням важливості для України висновків КРЄС стало їх широке застосування в судовій практиці. З 2010 року – з моменту першого видання українською мовою висновків КРЄС – по жовтень 2020 року в 31300 рішеннях українських суддів було застосовано висновки КРЄС.
Підсумовуючи свою доповідь суддя наголосив, що це ювілейне видання відображає ті цінності та орієнтири, які використовує Рада Європи упродовж 70 років своєї діяльності та 20 років діяльності КРЄС, та які є надійними дороговказами для розбудови Україною європейського майбутнього.
Ця збірка документів з європейських стандартів функціонування судової влади є корисною для усіх правників України та друкується двома мовами – англійською та українською.
Нагадаємо, НАБУ направило клопотання про затримання підозрюваних суддів ОАСК.