25 лютого 2025, 16:26

Світовий банк: Вартість відбудови та відновлення України становить 524 мільярди доларів

Світовий банк

За даними оновленої спільної Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4), оприлюдненої Урядом України, Групою Світового банку, Єврокомісією та ООН, станом на 31 грудня 2024 року загальна вартість відбудови та відновлення в Україні становить 524 мільярди доларів США (506 мільярдів євро) впродовж наступного десятиліття. Про це вказав Світовий банк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стало відомо, скільки ФОПів та юросіб зареєстрували українці за три роки повномасштабної війни".

Як зазначається, це приблизно у 2,8 раза перевищує прогнозований номінальний ВВП України за 2024 рік. Загальний дефіцит фінансування потреб на відновлення та відбудову у 2025 році в Україні становить 9,96 млрд доларів США. У Світовому банку вказали, що мобілізація приватного сектору залишається критично важливою для успішного відновлення України.

Оцінка RDNA4 (охоплює завдану шкоду з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2024 року) демонструє, що пряма шкода в Україні наразі сягнула 176 мільярдів доларів США (170 мільярдів євро).

Найбільш постраждалими секторами є житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та промисловість, а також освіта. Згідно з поточною оцінкою, 13% загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано, від чого постраждали понад 2,5 мільйона домогосподарств.

Водночас в енергетичному секторі кількість пошкоджених або зруйнованих об'єктів зросла на 70% з моменту проведення RDNA3, включно з виробництвом, передачею, розподільчою інфраструктурою та централізованим теплопостачанням. Близько 72% від загальної шкоди припадає на всі сектори, розташованих найближче до лінії зіткнення областей (Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської), а також Київської області.

Від загальної суми потреб у довгостроковій перспективі, потреби на відбудову та відновлення є найвищими у житловому секторі, а саме майже 84 мільярди доларів США (81 мільярд євро). Далі йдуть:

  • транспортний сектор (майже 78 мільярдів доларів США (75 мільярдів євро));
  • енергетика і видобувна галузь, а саме майже 68 мільярдів доларів США (66 мільярдів євро);
  • торгівля і промисловість (понад 64 мільярди доларів США (62 мільярди євро));
  • сільське господарство, а саме понад 55 мільярдів доларів США (53 мільярди євро).

У всіх секторах витрати лише на розчищення залишків руйнувань та управління ними сягають майже 13 мільярдів доларів США (12,6 мільярдів євро).

В оцінці визначено та виключено потреби в понад 13 мільярдах доларів США (12,6 мільярдів євро) у восьми секторах, які Україна вже задовольнила за підтримки партнерів та приватного сектору. Наприклад, за даними уряду, у 2024 році на відновлення житлового сектору з державного бюджету та за рахунок донорських коштів було виділено щонайменше 1,2 мільярди доларів США (1,1 мільярда євро). Проведено аварійний ремонт понад 2 000 км доріг, автомагістралей та інших доріг державного значення.

У RDNA4 також підкреслюється, що пріоритетність інвестицій у відновлення та відбудову матиме вирішальне значення для вступу України в ЄС та її довгострокової стійкості. Ці зусилля спрямовані на відновлення інфраструктури країни, відродження її економіки та зміцнення інституційної структури відповідно до стандартів ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати