14 липня 2021, 19:06

Свідомий шлюб: Іран створив перший державний додаток знайомств

Як повідомляє британська газета The Guardian, Іран створив для своєї молоді перший санкціонований державою додаток знайомств, спрямований на сприяння тривалому та свідомому ісламському шлюбу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Англії запустили додаток для знайомств самотніх юристів"

Програма Hamdam надає можливість користувачам знайти та обрати собі чоловіка/дружину. За словами керівника поліції кіберпростору Ірану полковника Алі Мохаммада Раджабі, в Ісламській республіці це єдина платформа такого типу, санкціонована державою. Хоча інші додатки для побачень також популярні в Ірані, Раджабі заявив, що всі інші платформи, окрім Hamdam, були незаконними.

Додаток Hamdam є розробкою Тебійського культурного інституту, що є частиною Організації ісламської пропаганди. Програма використовує штучний інтелект, щоб знайти відповідність пар (наприклад, відбирає лише холостяків та холостячок, які прагнуть до постійного шлюбу та єдиного подружжя).

Голова Тебійського культурного інституту Комейл Ходжастех, виступаючи на презентації, сказав: «Сімейним цінностям загрожують сторонні сили, які намагаються нав’язати парі власні ідеї. Створена платформа допомагає створювати в нашій державі «здорові» сім'ї».

У правилах Hamdam зазначено, що спочатку користувачі повинні підтвердити свою особу та пройти психологічний тест. Коли між парою зав’язуються стосунки, додаток з’єднує сформовану сім’ю зі спеціальними консультантами, які супроводжують пару протягом 4-х років після одруження. Реєстрація в додатку є безкоштовною, оскільки Hamdam має незалежну модель доходу.

Влада Ірану, зокрема верховний лідер Аятола Сеєд Алі Хосейні Хаменеї, кілька разів попереджали про зростання у країні віку вступу в шлюб та зниження народжуваності.

У березні Парламент прийняв законопроєкт під назвою «Зростання населення та підтримка сімей», який зобов'язує Уряд пропонувати значні фінансові стимули для вступу у шлюб та народження більше ніж двох дітей, одночасно обмежуючи доступ до абортів. Наразі закон перебуває на затвердженні Радою вартових, якій доручено перевіряти відповідність законопроєктів ісламському законодавству та Конституції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати