05 січня 2022, 14:16

Сурогатне материнство в Україні: Раді пропонують законодавчо врегулювати процедуру

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що врегульовує процедуру сурогатного материнства в Україні. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд пропонує розширити економічні можливості праці жінок"

«З кожним роком ДРТ набувають все більшого поширення, але в Україні досі не створено законодавчого регулювання цієї сфери медицини. Хоча питання – вкрай важливе, репродуктивні технології змінили класичну уяву про те, як зароджується нове життя, роль та функції батьків. Внаслідок відсутності законодавчої основи іноді важко визначити, де межа між легальним використання ДТР, а де злочинна схема із торгівлі дітьми. Нещодавно знову були заарештовані посередники, які відправляли українок до Чехії, де вони нелегально народжували дітей для іноземців. Кожна дитина коштувала від 50-70 тис євро»,- зазначив Михайло Радуцький.

Законопроєкт № 6475 про допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) регламентує процедуру застосування ДРТ, визначає права та обов’язки сторін.

Так, документ:

  • визначає основні терміни ДРТ – наприклад, анонімний донор, безплідність, ембріон, допоміжні репродуктивні технології, сурогатна матір та інші
  • встановлює умови та порядок застосування ДРТ (наприклад, обов’язкову генетичну діагностику), ліцензування лікарень (процедура сурогатного материнства дозволена лише в акредитованих медзакладах)
  • запроваджує вимоги до сурогатних матерів (під час вагітності дотримуватись рекомендацій лікаря, передати дитину батькам упродовж 2 годин після народження, не розголошувати інформацію про генетичних батьків)
  • зобов’язує підписувати договір, який встановлює права та обов’язки сторін ДРТ, включаючи посередника (медичного закладу)
  • визначає походження дитини, яка народилась внаслідок застосування ДРТ, проходженням тесту ДНК
  • регламентує умови та порядок кріоконсервації репродуктивних клітин, ембріонів, тканин та їхнього використання.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати