12 вересня 2019, 17:41

Судова реформа від Президента: Рада прийняла законопроект у першому читанні

Інформаційне управління Апарату ВРУ

238 народних депутатів прийняли у першому читанні за основу Проект Закону №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Положення ЗП №1008 ставлять під сумнів гарантії незалежності судової гілки влади, - ВРП".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, метою і завданням законопроекту є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Проектом вноситься низка суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".

Законопроектом пропонується унормувати діяльність ВККС та ВРП, зокрема запровадити новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься ВРП за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:

  • три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів;
  • три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України "Про Вищий антикорупційний суд".

Також законопроектом передбачається створення ВРП комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Серед іншого, вносяться суттєві зміни до законів України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про Вищу раду правосуддя" щодо суддівської винагороди. Так, законопроектом пропонується визначити, що суддівська винагорода встановлюється за єдиними правилами для всіх суддів незалежно від умов проходження ними кваліфікаційного оцінювання, оскільки усі судді судової системи мають єдиний правовий статус і є рівними перед законом. Законодавчо закріплене пунктами 22 і 23 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" нерівне становище суддів, які виконують однакову роботу, в частині розміру отримуваної ними суддівської винагороди є неприпустимим, оскільки суддя вважається компетентним, доброчесним і таким, що відповідає займаній посаді, доки інше не буде встановлено у визначеному законом порядку.

Запропоновані законопроектом зміни також стосуються сфери застосування Закону України "Про очищення влади", зокрема пропонується розширити категорії посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації).

Нагадаємо, ВРП внесе Президентові України подання про призначення 21-го судді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати