04 грудня 2023, 10:33

Суддя ВС: Для встановлення в суді факту народження дитини на ТОТ не потрібна попередня відмова органу РАЦС

Пресслужба ВС

Суддя Верховного Суду в Касаційному цивільному суді Андрій Грушицький під час конференції "Реєстрація народження для кожної дитини в Україні: досягнення, проблеми та шляхи вирішення" заявив, що для встановлення в суді факту народження дитини на ТОТ не потрібна попередня відмова органу РАЦС. Про це повідомила пресслужба ВС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП розподілено 11 958 скарг щодо дисциплінарного проступку судді".

За словами судді, для звернення до суду із заявою про встановлення факту народження дитини не потрібна попередня відмова РАЦСу. Так, у постанові від 23 листопада 2022 року у справі № 759/7001/22 КЦС ВС викладено висновок про можливість розгляду судами заяв про встановлення факту народження або смерті на ТОТ без попереднього звернення до органу РАЦС та отримання відмови цього органу.

"Ця позиція обґрунтована тим, що відмова у відкритті провадження в такій справі з підстав попереднього незвернення до органу РАЦС, неотримання відмови у проведенні державної реєстрації народження та необхідності подальшого оскарження такої відмови в порядку адміністративного судочинства не ґрунтується на положеннях чинного законодавства, оскільки встановлення такого факту саме судом безпосередньо передбачено в ст. 317 ЦПК України, яка не вимагає від заявників вчинення інших дій перед зверненням до суду з відповідною заявою, тобто надає можливість відразу звернутися до будь-якого суду цивільної юрисдикції"– йдеться в повідомленні.

Також Андрій Грушицький наголосив на необхідності вдосконалення адміністративної процедури для встановлення відповідних юридичних фактів, оскільки громадянам набагато простіше отримати необхідний документ у РАЦСі, ніж звертатися до суду. До того ж суд має вирішувати спори, а не виконувати функції органів виконавчої влади.

Крім цього, суддя звернув увагу на обсяг надходжень справ на розгляд судів, зауваживши, що справи про встановлення фактів народження / смерті на ТОТ ще більше навантажують суди, тому необхідно розвивати адміністративну процедуру реєстрації відповідних цивільних станів.

Захід було організовано Представництвом в Україні Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) та БФ "Право на захист" за підтримки Міністерства юстиції України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати