17 квітня 2019, 17:08

Суд просять заборонити Президенту та суддям ВС виїжджати за кордон впродовж одного року після проведення виборів

Прес-служба ОАСК

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Давида Жванії до Національної поліції, Служби безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби щодо заборони виїжджати за кордон Президенту України Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України Андрію Парубію та іншим високопосадовцям, зокрема, і суддям Верховного Суду та апеляційного суду, впродовж одного року після проведення парламентських та президентських виборів та впродовж одного року після їх звільнення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Читайте також: "Чи є порушенням Конвенції відмова в апеляції з формальних підстав?".

Так, позивач у позовних вимогах просить суд визнати протиправною бездіяльність Нацполіції України щодо "непроведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки та непротидії організованій злочинності, що складалася із посадовців категорії "А" та "Б" і з осіб, які обіймають політичні посади, суддів ВС та апеляційного суду", які, на його думку, могли вчиняти корупційні злочини. Крім цього, позивач просить визнати протиправною і бездіяльність СБУ щодо непроведення всіх заходів задля "забезпечення захисту національної безпеки України від організованої злочинності цими особами".   

Водночас позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо непроведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки країни, а саме непроведення систематизації та нерозроблення пропозицій для внесення змін до законодавства України, а саме щодо заборони виїжджати за кордон посадовцям категорії "А" та "Б", особам,  які обіймають політичні посади, суддів ВС та апеляційного суду, впродовж одного року після проведення парламентських та президентських виборів та впродовж одного року після їх звільнення.  

Серед третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача, - Президент України Петро Порошенко, Голова ВРУ Андрій Парубій, Заступник Голови АПУ Олексій Філатов, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Директор НАБУ Артем Ситник, Голова ВС Валентина Данішевська, народні депутати, члени Уряду, ВККС та ін. Загалом позивач зазначив 180 третіх осіб.

Читайте також: "Президент призначив суддів до Господарського суду міста Києва".

Крім цього, пан Жванія має намір подавати клопотання про забезпечення позову, в якому проситиме заборонити ДМС України випускати з країни даних осіб. Наразі вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати