18 вересня 2023, 12:57

Суд повторно розгляне одну з двох справ за позовом НЗФ до "ПриватБанку"

Пресслужба "ПриватБанку"

18 вересня 2023 року Господарський суд міста Києва (суддя Бондарчук В.В.) повторно розгляне одну з двох справ за позовом Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) до "ПриватБанку" (№ 910/12559/20). Про це повідомила пресслужба "ПриватБанку".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У січні 2023 року за держгарантіями на портфельній основі банками видано 1147 кредитів на 2,4 млрд грн".

Час та місце: 15:40 (зала №7).

Контактний номер: 063 932 01 00 (Вікторія).

17 травня 2023 року у цій справі КГС ВС задовольнив касаційну скаргу банку та скасував рішення, які були ухвалені у справі. "ПриватБанк" наголошував на відсутності ані прав НЗФ щодо припинення кредитів, ані порушень банку щодо таких неіснуючих в українському законодавстві прав, за захистом яких звертається НЗФ. 

"Керуючись принципами верховенства права, суд першої інстанції повинен відмовити у задоволенні позову НЗФ. У цій та подібних справах підприємство, пов’язане з колишніми власниками банку, вимагає припинення зобов’язань за кредитними договорами із державним "ПриватБанком", які було укладено в кінці нульових та на початку 2010-х років"– ідеться в повідомленні банку.

У "ПриватБанку" зазначили, що кредити є елементами схеми виведення коштів, яка наразі досліджується Канцлерським судом штату Делавер (США), внаслідок впровадження якої "ПриватБанк"зазнав багатомільйонної шкоди. Частково цю схему з фокусом на американській нерухомості розглядає і Міністерство юстиції США, що ініціювало цивільну конфіскацію активів, придбаних за кошти, набуті злочинним шляхом.

За словами юристів "ПриватБанку", ексвласники "використовують рішення українських судів у цій справі, щоб спробувати саботувати судові процеси та розслідування у США". 

"Цей позов є штучним і поданий НЗФ як компанією з орбіти колишніх власників банку з єдиною метою – встановити юридичні факти в судах України, щоб спробувати перешкодити розгляду позовів, ініційованих Міністерством юстиції США, завадити кримінальному розслідуванню проти колишніх власників у США, а також саботувати розгляд справи "ПриватБанку" в США ($685 млн плюс відсотки). Банк впевнений у своїй позиції та не припинить відстоювати справедливість", – наголосили в "ПриватБанку". 

Щоб долучитися до засідання, необхідно подати до суду запит на онлайн-трансляцію або акредитуватися на засіданні. Якщо ви плануєте відвідати засідання та отримати коментар від представників банку, то потрібно заповнити форму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати