21 липня 2020, 10:35

Суд: курка, яка дивиться телевізор, не є домашньою

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Декоративні кури і півні не є домашніми тваринами, ухвалив районний суд. Йдеться про жителів Тарнова (Польща), які не можуть спати через курчат і птахів сусіда з кварталу. Після невдалих втручань муніципальна поліція передала справу до суду. Місцеві правила не дозволяють розводити сільськогосподарських тварин за межами позначених територій, однак власник тварин стверджував, що його домашня птиця - домашні тварини, тому що він дозволяє їм входити в будівлю, надягає підгузники і, наприклад, разом дивиться з ними телевізор або відпочиває на балконі. Ці аргументи не переконали районний суд, який в лютому ухвалив, що курчата і півні, незалежно від їх якості, залишаються сільськогосподарськими тваринами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суд дійшов висновку, що, хоча немає ніяких сумнівів в тому, що тварини, такі як маленька собака, кошеня, хом'як і т.д., як правило, є домашніми, кури і півні є тваринами, які, на загальну думку, явно пов'язані з сільськогосподарськими тваринами. Неважливо, наскільки вони декоративні і красиві, - суд прийняв саме таке тлумачення положень.

Це рішення було залишено в силі окружним судом (Sąd Okręgowy), до якого звернувся власник декоративної птиці. Суддя Томаш Козіол (Tomasz Kozioł), цитований «Радіо Краків», підкреслив, що поняття домашньої тварини строго визначено в законі. «Відповідно до Закону про захист тварин (ustawą o Ochronie Zwierząt), це розуміється як тварини, які традиційно залишаються з людьми в своїх будинках. Вони містяться людьми як їх компаньйони. У цьому визначенні немає ні слова про певні емоційні відносини між людьми і тваринами. Звичайно, це дуже важливо. і тут оголошення любові до цих тварин привабливо. У цьому немає ніяких сумнівів», - сказав суддя.

«Повинно бути ясно, що курка - це не тварина, яка традиційно живе з людьми в своєму будинку та яка є традиційним супутником людини. Це ферма і племінна тварина. Це ні в якому разі не можна розглядати - з об'єктивної правової оцінки - як домашню тварину. Це просто не відповідає умовам, передбаченим законом», - додав Козіол.

Власник курей і декоративних птахів отримав догану. Вирок суду остаточний.

Джерела

Jest ostateczny wyrok sądu ws. kur oglądających telewizję

Sąd: Kura, która ogląda telewizję nie jest domowa

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати