23 жовтня 2020, 12:45

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов'язані вести облік товарних запасів

ГУ ДПС у м. Києві

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що під час проведення фактичної перевірки, представники контролюючого органу мають право вимагати від платника податків проведення інвентаризації та зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реєстрація ПРРО. Послідовність дій".

Як зазначається, суб'єкт господарювання зобов'язаний надати для проведення перевірки накладні, товаро-транспортні накладні на товар, що знаходиться у реалізації, а також провести перерахунок готівки за місцем проведення розрахунків для встановлення обсягу реалізації на час перевірки.

Зокрема, відповідно  до  п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені у такому обліку.

При цьому, суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам, під час проведення перевірки, документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Окремо у ДПС звернули увагу, що вимоги Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань,  затвердженого  наказом Міністерства  фінансів  України від 02.09.2014 № 879, відповідно до п. 2 цього Положення застосовується для юридичних осіб усіх форм власності та не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців.

Нагадаємо, з 1 вересня змінилися розміри ЄСВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати