Рада суддів України не погодила проект Порядку і методології оцінювання та самооцінювання судді, яке розробили НШСУ та ВККС, через те, що у запропонованому Порядку виявилося надто багато суперечливих норм, які потребують більш широких консультацій, а за їх результатами - детального доопрацювання.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє прес-служба РСУ.
Читайте також: "ВС визначив ознаки законного інтересу, який може бути предметом судового захисту".
Так, основні зауваження представників вищого органу суддівського самоврядування стосувалися розділу третього "Оцінювання судді іншими суддями" та розділу п'ятого, у якому йшлося про "Оцінювання судді громадськими організаціями".
"У колективах судів виникли небезпідставні побоювання, що оцінювання суддів колегами може породити конфлікти у суддівському середовищі, а оцінювання суддів громадськими активістами буде необ'єктивним і призведе до цілих кампаній стосовно конкретних суддів і судів. Як наслідок, до Ради суддів України звернулись понад сто судів зі своїми зауваженнями і пропозиціями.
Відтак, члени Ради суддів України свої обгрунтування щодо необхідності доопрацювання Порядку і методології оцінювання та самооцінювання судді висловили під час розгляду питання на засіданні Ради суддів України, що відбулося 25 лютого 2019 р.", - зазначили у РСУ.
Нагадаємо, ВРП перевела суддю до Київського апеляційного суду.