01 березня 2021, 19:00

США: TikTok заплатить $92 млн за порушення конфіденційності

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Платформа для обміну короткими відеороликами TikTok заплатить $92 млн за порушення конфіденційності. Розробників цього популярного додатка звинувачують у зборі біометричних даних користувачів без їхнього відома і згоди. Ця інформація мала використовуватися в цілях цифрового маркетингу, для так званих таргетинг-оголошень, їх кращої відповідності. За словами юристів, яких цитує галузевий портал Cnet, мирова угода, укладена TikTok, може бути однією з найбільших у справах, пов'язаних з порушеннями конфіденційності в США. Позов проти китайської платформи подали 21 суб'єкт.

Читайте також: "Ефект пандемії Covid-19: цифрові технології — ключ до розвитку бізнесу"

TikTok збирав дані без відома користувачів?

Додаток звинуватили у зборі даних з порушенням федеральних законів про конфіденційність і кібербезпеку. Правила забороняють використання біометричних даних в маркетингових цілях без згоди користувачів. TikTok також, імовірно, порушив кілька місцевих законів Каліфорнії, спрямованих на захист споживачів цифрових послуг.

Дані TikTok збирав з використанням методів розпізнавання облич, що дозволяли визначати такі параметри, як етнічна приналежність, стать і вік користувачів. Компанія стверджує, що ця колекція потрібна лише для того, щоб виключити можливість реєстрації на платформі людей молодше встановленого законом віку 13 років. За словами учасників судового процесу проти TikTok, додаток також збирав інші конфіденційні дані про користувачів, а потім продавав їх третім особам без отримання відповідної згоди людей, що використовують платформу.

TikTok спростовує звинувачення: «Ми створюємо радісне середовище»

TikTok спростовує висунуті проти нього звинувачення і стверджує, що погодився на мирову угоду, щоб уникнути довгої судової тяганини. «Хоча ми не згодні зі звинуваченнями, ми не хочемо проходити тривалий судовий розгляд, а зосередимося на наших зусиллях по створенню безпечного і радісного середовища для спільноти TikTok», — сказав представник платформи.

На додаток до виплати $92 млн у якості компенсації користувачам у рамках врегулювання TikTok погодився дотримуватися законів США і не збирати дані, не розкриваючи їх у своїй політиці конфіденційності. Це стосується не тільки біометричних даних, а й інформації, що зберігається в буфері обміну на смартфоні, координат GPS, а також питання передачі призначених для користувача даних з США за кордон.

Джерела:

TikTok zapłaci potężne odszkodowanie. Chodzi o naruszenie prywatności. 

USA: TikTok zapłaci 92 mln dol. za naruszenie prywatności.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати