21 вересня 2021, 9:09

Square приєднується до Пакту про ненапад на криптовалюту за патентними позовами

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Компанія Square Inc., що займається мобільними платежами, об'єдналася з іншими технологічними компаніями на платформі перехресного ліцензування, щоб зменшити кількість патентних позовів з приводу криптовалюти та сприяти зростанню цифрових валют. Компанія 14.09.2021 р. заявила, що приєднується до Open Invention Network, учасники якої гарантують безкоштовний доступ до патентів на технологію з відкритим вихідним кодом. Square заявляє, що намагається уникнути нестримного судового розгляду, який колись мала індустрія смартфонів. Рік тому Square сформувала Cryptocurrency Open Patent Alliance, члени якого беруть на себе аналогічне зобов'язання не пред'являти позови один одному з патентів і надають загальну патентну бібліотеку для доступу до базової технології.

Ми переживаємо такий швидкий час зростання, що без патентів відбувається так багато дивовижних речей, – зазначив Макс Сіллс, радник Square, генеральний менеджер криптовалютного альянсу. – Ми хочемо уникнути затяжних юридичних баталій».

Square тримає біткойн у своїй корпоративній скарбниці, а генеральний директор Square Джек Дорсі, який також керує Twitter Inc., рекламував біткойн на конференціях. Згідно з липневим твітом Дорсі, Square створює новий бізнес-напрямок, щоб допомогти розробникам створювати продукти фінансових послуг, орієнтовані на біткойн, та розглядає можливість створення апаратного гаманця для біткойнів. Мета приєднання до Open Invention Network – укласти договір про ненапад щодо того, що Сіллс називає «водопроводом», що лежить в основі нових цифрових валют, інструментів, без яких «ви не зможете вести бізнес». Угода охоплює такі технології як ядро ​​Linux і hadoop, що використовуються для зберігання та обробки великих наборів даних.

«Коли справа стосується основних функцій, ви не повинні судитися один з одним, – наголосив Кейт Бергельт, виконавчий директор Open Invention Network. – Ідея полягає в тому, що ви будуєте свою диференціацію навколо ядра. Це нікому не завадить у побудові бізнесу, просто захистить їх від судового переслідування за те, що принципово відкрито».

 Мережа Open Invention Network, що має понад 1000 власних патентів, які учасники отримують без ліцензійних відрахувань, була створена для захисту операційної системи Linux від патентних позовів. Заснована ще у 2005 р. компаніями, включаючи International Business Machines Corp., Red Hat Inc. і Sony Corp., нині вона має більше ніж 3500 членів у всьому світі, в тому числі Microsoft Corp., Alphabet Inc. Google та Oracle Corp.

«За останнє десятиліття мережа розширилася і тепер включає такі галузі як автомобілебудування, енергетика та медичне обладнання. Компанії, які надають фінансові послуги, також є членами, але нам не вистачало добросовісної криптографічної компанії», – зазначив Бергельт.

Square не єдина, хто намагається обмежити типи патентних позовів, які переслідували інші галузі, особливо у сфері технологій. Судові тяжби через патенти, зокрема, щодо смартфонів і медичних пристроїв в інших галузях, можуть коштувати сотні мільйонів доларів судових витрат. Для вирішення цієї проблеми були сформовані інші групи, хоча кожна з них зосереджується на окремому питанні, коли мова йде про патентні спори. Cryptocurrency Open Patent Alliance був створений для виявлення патентних заявок на виклик, наприклад, шляхом надання інформації патентним експертам, щоб використовувати як основу для відмови заявки.

Ліцензія на мережу передачі, в якій учасники автоматично отримують ліцензії на патенти, які пізніше продаються фірмі, що займається заявою патентів, створила галузь для патентів на блокчейн, технологію цифрового реєстру, яка дозволяє криптовалюті працювати.

Такі компанії як Bank of America Corp. і Goldman Sachs Group Inc. отримали сотні патентів у галузі блокчейну, технології бухгалтерського обліку, що використовується для перевірки та запису транзакцій, які лежать в основі віртуальних валют. Історично так склалося, що банки з підозрою ставилися до патентів та навіть робили презентації у Відомстві з патентів і товарних знаків США про свої процеси, щоб гарантувати, що патенти не видаються на їхню повсякденну діяльність.

«Я не думаю, що когось турбує те, що Bank of America стане учасником судового процесу. Люди визнають, що Bank of America використовує патенти з метою захисту. Однак це щось на зразок Дикого Заходу з нещодавно створеними компаніями», – зазначив Бергельт.

«Патенти важливі для створення стимулів для досліджень, але «потворна сторона патентів» охоплює людей, які очікують зі своїми патентними портфелями та сподіваються заробити на зростанні галузі, – сказав Том Франклін, патентний юрист Kilpatrick Townsend, який спеціалізується на патентах на блокчейн та Фінтех. – Будуть люди з патентами, які загрожуватимуть галузі. Люди хочуть зробити світ вільним від патентів, але патенти добре розчищають підлісок. Люди, які витрачають долари на те, щоб зробити це швидше, дешевше, безпечніше і менш вразливим для злому_– всі вони хочуть отримувати гроші».

Sills і Bergelt висловили сподівання, що приєднання Square до Open Invention Network призведе до приєднання інших великих гравців у цій галузі, в тому числі Bank of America Corp. і Citigroup Inc. «Я не знаю, чи дійсно когось зі споживачів турбує ядро ​​з відкритим вихідним кодом. Мова йде не стільки про те, щоб сказати, що ви не можете монетизувати свої патенти, скільки про те, щоб сказати про те, яку основну інфраструктуру нам всім доведеться використовувати, а також як ми розподіляємо витрати, щоб це можна було масштабувати» , – зазначив Сіллс.

Джерело:

Susan Decker Square Joins Cryptocurrency Non-Aggression Pact on Patent Suits. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати