25 травня 2015, 9:40

Соцстандарти можуть підвищити вже до кінця цього року - Мінсоцполітики

Урядовий портал

Міністр соціальної політики України Павло Розенко під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України у черговий раз поінформував суспільство і депутатський корпус про основні положення пенсійної реформи, розробленої Кабінетом Міністрів України. Зокрема, міністр спростував повідомлення ЗМІ про те, що пенсії начебто не будуть підвищуватись у найближчі півтора року, повідомляє «Урядовий портал».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За його словами, окремі засоби масової інформації поширили недостовірну інформацію про те, що очільник Мінсоцполітики начебто заявив про неможливість підвищення пенсій у найближчі півтора року. «Так, ми можемо проводити якісь мізерні індексації, так, ми можемо міняти трішки, підвищувати прожитковий мінімум, але якісного прориву в пенсійному забезпеченні наших громадян при нинішній солідарній системі держава забезпечити не може», - уточнив П. Розенко під час виступу в парламенті.

Коментуючи можливість підвищення зарплат і пенсій в Україні, Міністр соціальної політики зазначив, що Уряд запланував підвищення мінімальних соціальних стандартів і прожиткового мінімуму з 1 грудня 2015 року.

«Підвищення прожиткового мінімуму на 13% з 1 грудня, що призведе до зростання зарплат і пенсій в Україні, зафіксоване у Державному бюджеті України і буде виконане. Більше того, зараз Уряд шукає додаткові ресурси, щоби вирішити раніше питання з підвищенням соціальних стандартів раніше», - наголосив він.

На переконання міністра, весь додатковий ресурс, який буде давати економіка країни, має піти насамперед на посилення соціального захисту українців та зміцнення обороноздатності країни, яка і далі перебуває у стані війни.

Водночас міністр підкреслив, що вести мову про суттєве зростання якості і рівня життя українців можна лише за умови проведення економічних реформ. «Тому звертаюсь ще раз до ВР, і в першу чергу до коаліції: ухвалити на найближчому сесійному тижні урядові законопроекти щодо пенсійної реформи. Саме цими законопроектами Уряд запропонував скасувати систему спецпенсій та запровадити накопичувальну систему», - наголосив Павло Розенко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати