18 листопада 2024, 14:33

Служба відновлення замовила будівництво водогону для Миколаєва: сума контрактів 7,5 млрд грн

Transparency International Ukraine

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області 4 та 6 листопада прозвітувала про укладення трьох договорів на будівництво водозабору та водогону для забезпечення Миколаєва чистою водою після знищення Каховської ГЕС. Сума договорів склала 7,5 млрд грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Новий водогін для Миколаєва прокладатимуть з річки Південний Буг у Новій Одесі. Роботи розділені на три ділянки.

«Ймовірно це зробили, щоб з одного боку пришвидшити будівництво, а з іншого — диверсифікувати ризики. Замовник скористався правом укласти договори напряму. Очевидно, такий крок є вимушеним, враховуючи гостру необхідність у забезпеченні півмільйонного міста питною водою», — пояснює старший аналітик проєкту DOZORRO TI Ukraine Ярослав Пилипенко.   

Першу ділянку прокладатиме  ТОВ «Група компаній «Автострада» за 2,3 млрд грн.

Другу — ТОВ «Укртрансміст» за 2,5 млрд грн.

Третю — ТОВ «Ростдорстрой» за 2,6 млрд грн.

У договорах є план будівництва лише на 2024 рік — це переважно підготовчо-дослідницькі роботи і розробка проєктної документації. Також у них вказано, що цьогоріч на фінансування проєкту з міського бюджету виділили лише 390 тис. грн. Ймовірно ці кошти якраз і покриють ці роботи. Решту понад 7,4 млрд грн мають профінансувати наступного року. Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв про попередні домовленості з Європейським інвестиційним банком щодо залучення донорських коштів на цей проєкт. Безпосередньо до будівництва підрядники зможуть приступити після того, як замовник погодить проєкти, що вони мають розробити до кінця року. Загалом будівництво планують завершити до кінця червня наступного року — строк дії укладених договорів 30.06.25.

«Наші гроші» проаналізували ціни на будівництво водогону на трьох ділянках і виявили, що вартість будівельних матеріалів відрізняється між постачальниками. Зокрема, «Автострада» пропонує дешевші залізобетонні плити та бетонні блоки, тоді як «Ростдорстрой» та «Укртрансміст» пропонують вигідніші ціни на труби та бетонні кільця.

Утім, ціна договорів тверда. Це означає, що замовник не зможе легко скоригувати вартість на матеріали в актах виконаних робіт.

«Варто розуміти, що на ці роботи з будівництва ще навіть не розроблено проєкти. Ми плануємо запитувати кошториси на ці роботи після розробки проєктів, а також акти виконаних робіт — щоб простежити, що переплат справді не буде», — додає Ярослав Пилипенко.  

Послуги інженера-консультанта з будівництва цих трьох ділянок замовили у ТОВ «В.С. Інжиніринг» на загальну суму 4,5 млн грн.

Про підрядників

ТОВ  «Група компаній «Автострада» засноване у 2015 році та зареєстроване у Вінниці. Фірма входить до будівельного холдингу MS Capital. Власником якого є вищезгаданий бізнесмен Максим Шкіль. З 2017 року фірма отримала підрядів на понад 151 млрд грн.

Компанія «Укртрансміст» зареєстрована в Києві з грудня 2006 року. Засновницею є Ірина Карнакова. Із 2017 року компанія отримала через Prozorro замовлень на 11 млрд грн.

ТОВ «Ростдорстрой» засноване у 2005 році в Одесі. Бенефіціарами фірми є Євген Коновалов та депутат Одеської міської ради від партії «Довіряй ділам» мера Одеси Геннадія Труханова Юрій Шумахер. Із 2016 року компанія отримала через Prozorro замовлень на 100 млрд грн.

«Автострада», «Автомагістраль-Південь» та «Ростдорстрой» до кінця наступного року мають побудувати три магістральні водогони для забезпечення водою міст, які залишилися без водопостачання з Каховського водосховища. Загальна вартість будівництв трьох магістральних водогонів складає понад 17 млрд грн. 

Наразі Миколаїв отримує воду через зрошувальний канал на річці Інгулець, однак вона не відповідає санітарним нормам через підвищений вміст солі та неприємний запах. Через погіршення якості води міська рада Миколаєва звернулася до Служби відновлення з проханням якнайшвидше розпочати будівництво. У зв’язку з нагальністю проблеми угоди з підрядниками підписали напряму.

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю Transparency International Ukraine і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати