19 січня 2021, 11:25

Служба судів Британії змінила плани захисту цифрових доказів

Плани зробити цифрові докази захищеними з використанням технології розподіленого реєстру (DLT) були відкладені Службою судів і трибуналів Великобританії (HMCTS). Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Англії запустять юридичні подкасти для дітей"

У 2018 р. HMCTS досліджувала використання DLT — технології, яка лежить в основі віртуальних валют та смарт-контрактів — як способу забезпечення цифрових доказів як частини своєї великої програми реформування судів.

Технологія розподіленого реєстру — це підхід до запису і поширення даних серед багатьох реєстрів даних, кожен з яких містить аналогічні записи і колективно підтримується і контролюється розподіленою мережею комп’ютерних серверів, які називають вузлами (nodes). Найважливішою інновацією цієї технології є те, що контроль над реєстром здійснює не на одна установа, а кілька або всі учасники системи залежно від типу розподіленого реєстру.

Технологія розподіленого реєстру створює безпеку, повторюючи ланцюжки транзакцій багаторазово на декількох синхронізованих комп'ютерах, унеможливлюючи зміни або, у випадку цифрових валют — підробку. Ця технологія досліджується як спосіб захисту власності та інших реєстрів активів. Це також може потенційно продемонструвати суду, що цифрові докази є недоторканими.

Публікація урядового блогу про DLT від 2018 р. висловлює ентузіазм HMCTS: «Ми захоплені застосуванням нових рішень до традиційних викликів, включаючи обмін доказами, управління особистістю та забезпечення громадянам максимального контролю над власною інформацією». У повідомленні блогу йдеться про наміри HMCTS спробувати випробування рішень DLT для міжвідомчого обміну доказами пізніше, у 2018 р. Проте подальшого розвитку подій щодо розгляду використання DLT для послуг HMCTS тоді не відбулося. Згодом HMCTS видалила статтю, стверджуючи, що вона створила неправильне враження, і що ця сфера не буде її компетенцією.

Експерти кажуть, що це втрачена можливість. Джон Шерідан, цифровий директор національного архіву, який досліджував використання DLT для захисту цифрових архівів, сказав: «Зараз ми перейшли в цю епоху, коли можна синтезувати або виготовляти речі цифровим способом, тому важливо, щоб ті з нас, хто дбає про докази, захищає їх і забезпечує, мали методи та стратегії, які дозволяють гарантувати та продемонструвати ефективність цих доказів та записів».

HMCTS в даний час шифрує цифрові докази відповідно до загальнодержавних стандартів, кажучи, що доступ до них мають лише уповноважені користувачі. У її заяві зазначено: «Засоби контролю, що забезпечують безпеку доказів та інформації, перебуваючи під нашим наглядом, пропорційні та доречні щодо класифікації даних».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати