Понад 5 млрд грн заробили громади на малій приватизації в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі за понад 6 років. Ці кошти надійшли до місцевих бюджетів за підсумками майже 4.3 тис. торгів. Під час повномасштабного вторгнення громади залучили майже 1.8 млрд.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ оштрафував товариства за змову в аукціоні з продажу дозволу на користування надрами"
За результатами онлайн-аукціонів вартість комунального майна зросла в понад 1.5 раза. В середньому за активи громад конкурує майже 3 учасники на торги. Найактивніше учасники змагалися за нежитлові приміщення в Тернополі та на Львівщині — за кожен з лотів конкурувало по 39 учасників. У трійці найконкурентіших торгів також приміщення в Одесі: за актив змагалося 34 учасники.
Найдорожчим комунальним об’єктом на торгах є нежитлові приміщення у будівлі, де знаходиться “Київська перепічка”: переможець сплатив за нього понад 150 млн грн. Серед топ-об’єктів з найдорожчою вартістю також нежитлові приміщення КП “Друкар” у центрі Києві — понад 138 млн грн, та нежитлові приміщення у центрі Львова — 116 млн грн.
Усього за весь роботи приватизаційних онлайн-аукціонів за комунальні активи вже позмагалися понад 9.4 тис. учасників. Торги з малої приватизації оголосили майже 900 громад та комунальних підприємств.
Найбільше успішних онлайн-аукціонів провела Львівська міськрада — 393. Організатор також лідер за кількістю зароблених коштів: за підсумками торгів місто отримало понад 1.1 млрд грн. У топ-3 організаторів за кількістю торгів також Харківська та Одеська міськради: понад 180 та 130 завершених угод.
Станом на 18 листопада ще сотня аукціонів з малої приватизації знаходяться на етапі укладання угод, що можуть поповнити місцеві бюджети ще на понад 284.6 млн грн.