04 квітня 2020, 10:00

Скільки Україна витрачає на закупівлі медичних масок — інфографіка

Transparency International Ukraine

З 1 січня по 28 березня державні замовники купили майже 2,5 млн медичних масок на 25 млн грн. Такі дані навели експерти програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Слід відкласти політичні рішення та зосередитися на боротьбі з COVID-19, - ТІ Україна".

Очікувано найбільше масок придбали в березні – 1,8 млн. Однак такі закупівлі проводилися і раніше: у лютому купили 547 тис., а в січні – 108 тис.

У січні 2020 року медичні маски замовники купували в середньому по 0,68-1,5 грн, у лютому – по 0,7-3,2 грн. Проте у березні відбувся раптовий стрибок – ціни раптово стрибнули до 10-25 грн за штуку. Найдорожче через Prozorro поки продавала маски ФОП Желєзнова О. В. – по 25,50 грн.

(Для перегляду натисніть на зображення)Маски_1

Суттєвий стрибок цін може свідчити про необґрунтоване їх завищення. Хоча, з іншого боку, підвищення ціни — нормальна реакція ринку на попит і дефіцит. З цим має розібратися Антимонопольний комітет України.

Цікаво, що навіть в таких екстремально карантинних умовах деякі замовники продають маски державі за цінами лютого. Наприклад, ТОВ "Фірма Технокомплекс" поставила кілька партій по 2,96-3 грн за маску двом лікарням і черкаській поліції в кінці березня. Аптекам ця компанія їх продає суттєво дорожче, за що навіть стала фігурантом справи, яку порушив АМКУ.

Маски_2

Серед найбільших постачальників багато тих, хто швидко переключився на медичні товари з іншого виду діяльності. До топ 5 постачальників масок увійшли лише 2 дві компанії, що спеціалізуються на медицині. Решта — автомобільна і будівельна компанії та ФОП, який раніше торгував одягом і взуттям, а ще раніше м’ясом.

Більше про особливості закупівель масок можна дізнатися з колонки фахівця публічних закупівель програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine Ярослава Пилипенка за посиланням.

Команда ТІ Україна активно аналізує медичні закупівлі під час епідемії COVSD-19. Так, експерти DOZORRO вже оприлюднили дані про закупівлі тестів для діагностики вірусу та про закупівлі апаратів штучної вентиляції легень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати