Міністр юстиції України Ольга Стефанишина опублікувала на своїй фейсбук-сторінці коментар щодо законопроєкту 12367 та інших законопроєктів, які стосуються скасування так званих "правок Лозового", прийнятих у 2017 році.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
"Роками точилися суперечки щодо того, чи ці норми спрямовані на "порішать", "нагнуть", "імітувати виконання зобовʼязань" чи вони дійсно дієві. Фактично ж, залишки цих правок як радянський килим на стіні: і зняти страшно, і дивитись соромно, але всі знають, що треба щось міняти.
Коли я обійняла посаду Міністра юстиції я наголосила на важливості дотримання прав сторони захисту у процесі, дотримання усіма сторонами процесу вимог КПК. Власне цей підхід і відображений в тексті зобовʼязань МВФ за результатами перемовин. Ці дискусії могли б тривати ще роками, але реальність зумовлена міжнародними зобов'язаннями України, і важливо саме сьогодні досягти збалансованого рішення", - зазначила вона.
Очільниця Мін'юсту наголошує, що від ухвалення цього законодавства сьогодні залежать не лише долі осіб, які підпадають під його дію, а й мільйони українців, які розраховують на виконання державою своїх основних функцій, забезпечення фінансової стабільності держави в умовах повномасштабної війни.
"Уряд вніс законопроєкт (12367), що є збалансованим (не плутати враховує усі пропозиції) результатом професійних консультацій з народними депутатами України, антикорупційними інституціями, міжнародними партнерами та експертами. Наразі у ВРУ зареєстровано чотири законопроєкти, які так чи інакше доповнюють базову урядову версію, що свідчить про готовність Парламенту до пошуку цього оптимального рішення.", - зауважила урядовиця.
Вона доповнила, що ключові зміни, передбачені проєктом, спрямовані з одного боку на введення чітких норм, які забезпечать виконання прокурорам, органами слідства, та судами вже діючих вимог КПК щодо строків та етапів кримінального провадження (після вручення підозри), прямої норми, що гарантує незмінність повноважень САП отримувати та відправляти запити щодо екстрадиції осіб (відповідно до компетенції), а з іншого боку – гарантування прав осіб на доступ до правосуддя. Пропозиції проєкту Закону погоджені експертами МВФ, а його ухвалення є структурним маяком Меморандуму та частиною рекомендацій Європейської комісії щодо прогресу України на шляху до ЄС.
"Можуть бути різні погляди на окремі положення законопроєкту – це нормальна частина законотворчого процесу. В цьому питанні важливий рух, а не його відкладання. В основі наших аргументів – лише сила права, тому закликаю і прошу народних депутатів підтримати саме цей законопроєкт та продовжити дискусію щодо остаточної редакції до другого читання", - резюмувала Ольга Стефанішина.