17 жовтня 2019, 18:06

Скасування адвокатської монополії: Велика Палата КСУ перейшла до закритої частини засідання

Прес-служба КСУ

17 жовтня Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розпочала розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. № 1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час відкритої частини пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Городовенка щодо змісту конституційного звернення, підстав відкриття конституційного провадження у справі, а також позицій Національної асоціації адвокатів України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого щодо питань, порушених у конституційному зверненні.

Як зазначив суддя-доповідач, конституційне звернення Верховної Ради України за формою і змістом відповідає вимогам Конституції України та Закону України «Про Конституційний Суд України», порушені в ньому питання підвідомчі Конституційному Суду України. Враховуючи зазначене, Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у справі.

Верховна Рада України відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України» від 3 вересня 2019 року № 28–ІХ звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням надати висновок щодо відповідності Законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Читайте також: Скасувати не можна залишити: ще раз про монополію адвокатури

Законопроектом пропонується: «І. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни:

1. Статтю 131-2 викласти в такій редакції:

«Стаття 131-2. Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.

Незалежність адвокатури гарантується.

Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Виключно адвокат здійснює захист особи від кримінального обвинувачення».

2. Підпункт 11 пункту 16-1 Розділу XV «Перехідні положення» вилучити.

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування».

Згідно зі статтею 159 Конституції України Верховна Рада України розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження – постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольгу Совгирю, представника Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського, а також залучених учасників конституційного провадження – Міністра юстиції України Дениса Малюську, представників Національної асоціації адвокатів України, адвокатів Марину Ставнійчук, Оксану Каденко та представника Академії адвокатури України, професора кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України Сергія Гончаренка.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для надання висновку у справі.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати