13 серпня 2020, 16:11

Ситуація в Білорусі: АПУ підтримала колег і засудила факти порушення прав людини

АПУ

Асоціація правників України засудила "невиправдано жорстоке застосування сили до протестувальників". Правники звернулися до міжнародних організацій з проханням надати оцінку подій, які відбуваються в Білорусі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна - не Білорусь. П'ять відмінностей Києва-2014 від Мінська-2020".

Про це зазначають у АПУ.

"Нагадаємо, що 9 серпня в Республіці Білорусь розпочалися масові протести, які тривають й досі. Мирні акції супроводжуються чисельними затриманнями та надмірним застосуванням сили, спецзасобів та зброї з боку правоохоронців - серед громадян уже є постраждалі та загиблі. 

Разом із тим, адвокати затриманих не можуть здійснювати функцію щодо надання правничої допомоги. Зокрема, наразі ні правники, ні родичі протестувальників не інформуються щодо місць та умов їхнього утримання", - вказали в АПУ.

Також в АПУ наголосили, що ці факти свідчать про грубе порушення прав людини та чисельних норм Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод:

"Асоціація правників України висловлює солідарність і слова підтримки нашим колегам - юристам і адвокатам Республіки Білорусь, які здійснюють все можливе з метою надання правничої допомоги своїм співвітчизникам", - йдеться в тексті позиції АПУ.

Так, звернення АПУ адресовано Міжнародній асоціації юристів, Раді адвокатських та правничих товариств Європи, Європейській асоціації адвокатів із кримінальних справ. З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

(для перегляду натисніть на зображення)

АПУ1

АПУ2

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати