21 січня 2025, 19:13

Система надання БПД незабаром оголосить конкурс з відбору медіаторів

Система надання БПД

Система надання безоплатної правничої допомоги готується у лютому оголосити конкурс з відбору медіаторів. Анонсовано, що на реєстрацію буде відведено 2 тижні. Щоб не пропустити конкурс та інформаційні онлайн-заходи щодо конкурсу, можна підписатися на розсилку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що пропонує система надання БПД медіаторам

Медіатори, які пройдуть конкурсний відбір, будуть включені до Реєстру медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної правничої допомоги, та зможуть укласти з центром з надання БПД договір про надання послуг з медіації.

Медіатори залучатимуться, у тому числі до надання послуг з медіації з метою врегулювання конфлікту між потерпілим та неповнолітнім підозрюваним, обвинуваченим у вчиненні кримінального правопорушення відповідно до державної Програми відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення (наказ Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 22 липня 2024  року № 2176/5/501/176).

До надання послуг з медіації в інших категоріях конфліктів (спорів), медіатори, включені до Реєстру, залучатимуться після того, як будуть прийняті відповідні нормативно-правові акти.

Оплата послуг

Оплата винагороди медіатора здійснюється за рахунок Державного бюджету України відповідно до Порядку оплати послуг з медіації медіаторам, які залучаються центрами з надання безоплатної правничої допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 року № 63.

Вимоги до медіаторів для участі у конкурсі

Взяти участь у відборі можуть фахівці, які мають вищу освіту, та пройшли відповідну підготовку:

  • до набрання чинності Законом України «Про медіацію» (далі – Закон) пройшли навчання базовим навичкам медіатора (медіації) обсягом не менше 48 годин, що підтверджується відповідними сертифікатами; 

  • або пройшли базову підготовку медіатора, проведену суб’єктом освітньої діяльності за програмою обсягом (тривалістю) не менше 90 годин навчання, у тому числі не менше 45 годин практичного навчання, що включає теоретичну підготовку і відпрацювання практичних навичок та, після підтвердження набутих компетентностей, отримали сертифікат базової підготовки медіатора. 

Щоб увійти до реєстру, спеціалізована підготовка медіатора для проведення медіації у відновному правосудді за участю неповнолітніх осіб не вимагається. Така підготовка має бути у медіатора на етапі укладання договору з центром з надання БПД. Порядок підтвердження спеціалізації медіатора визначено у наказі Координаційного центру з надання безоплатної правничої допомоги. 

Як відбуватиметься конкурсний відбір

Конкурсний відбір передбачає такі етапи:

  • Подання заяви про участь та інші документи онлайн.

  • Проходження дистанційного курсу «Функціонування системи надання безоплатної правничої допомоги» та успішне складення тесту.

  • Перевірка та оцінювання поданих документів:

  • на підтвердження статусу медіатора, відповідно до вимог, установлених Законом України «Про медіацію»;

  • за критеріями наявності або відсутності рішення про притягнення медіатора до відповідальності за недотримання норм професійної етики;

  • результатів проходження дистанційного курсу.

Цей етап відбувається без персональної участі медіаторів.

  • Індивідуальна співбесіда.

Детальні умови та інструкції будуть вказані в офіційному оголошенні про початок конкурсу на сайті системи надання БПД, а також надіслані тим, хто залишив свої контактні дані за посиланням.

Типове оголошення про конкурс (попередній конкурс) з детальною інформацією та документами за посиланням.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати