23 січня 2020, 11:26

Система БПД розвиває доступ до медіації

Прес-служба Мін'юсту

Клієнти системи надання безоплатної правової допомоги матимуть доступ до медіації, у тому числі у сімейних та спадкових спорах. Це відбуватиметься шляхом роз’яснення громадянам про можливість застосування позасудового методу вирішення спорів – медіації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін’юст удосконалить систему розподілу, направлення та переведення засуджених".

Про це зазначає прес-служба Мін'юсту.

Наразі система надання БПД залучатиме на умовах Pro Bono для проведення процедури медіації медіаторів, які є членами або партнерами громадської організації “Асоціація сімейних медіаторів України”. Так передбачено угодою про партнерство, що підписали Координаційний центр з надання правової допомоги та ГО “Асоціація сімейних медіаторів України”.

Основна мета співробітництва – забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації через систему безоплатної правової допомоги. Торік до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги надійшло понад 106 тис. звернень з питань сімейного права. Це майже кожне шосте звернення, з яким зверталися українці для отримання правової допомоги.

«Ми розвиваємо доступ до медіації як окремий перспективний сервіс в системі надання БПД. Минулого року на базі системи БПД у Вінницькій, Миколаївській, Одеській областях впроваджувався пілотний проєкт «Забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації у сімейних та спадкових спорах». Є результати, які дають підставу говорити про те, що це дуже важливо для наших клієнтів. Для впровадження медіації в системі БПД Координаційним центром підготовлено паспорт розвитку цього напрямку діяльності», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Пілотний проєкт «Забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації у сімейних та спадкових спорах» впроваджувався Координаційним центром спільно з ГС «Українська академія медіації» за підтримки україно-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» протягом лютого-вересня 2019 року.

«Ми зацікавлені у співпраці з системою безоплатної правової допомоги. Адже у багатьох країнах світу найпопулярнішим позасудовим способом вирішення сімейних спорів є сімейна медіація. Зазвичай вона застосовується для врегулювання розбіжностей, що виникають під час розлучення подружжя, питань проживання дітей, сплати аліментів тощо», – розповіла голова правління ГО «Асоціація сімейних медіаторів України» Світлана Стадник.

Читайте також: "Українці зможуть отримати юридичну допомогу з питань платоспроможності".

Координаційний центр та Асоціація сімейних медіаторів України організовуватимуть тренінги, семінари та інші навчальні заходи для фахівців системи надання БПД, адвокатів, суддів та інших представників правничої спільноти. Проводитимуться спільні заходи, спрямовані на підвищення рівня правової поінформованості про можливість альтернативного позасудового способу вирішення спорів за допомогою медіації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати