22 січня 2020, 12:32

Мін’юст удосконалить систему розподілу, направлення та переведення засуджених

Прес-служба Мін'юсту

У Міністерстві юстиції України передбачено перезавантаження пенітенціарної системи та системи пробації, ресоціалізація засуджених, створення механізмів захисту потерпілих від протиправних посягань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд присяжних в Україні: що пропонується".

Про це заявив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчукзазначає прес-служба Мін'юсту.

За його словами, Мін’юст активно працює над розширенням переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі. "Йдеться про такі види покарань, як пробаційний нагляд, збільшення підстав для умовно-дострокового звільнення, поширення пробації на осіб, звільнених умовно-достроково та інші заходи, які повинні бути спрямовані на гуманізацію кримінального законодавства. Наразі ми напрацьовуємо відповідний законопроєкт разом з нашими колегами із пробації та Департаменту правосуддя", - розповів Олександр Банчук.

Водночас наступна ціль - покращення умов тримання під вартою засуджених та осіб, які перебувають під вартою. Як повідомив заступник Міністра юстиції України Віталій Василик, для цього потрібно створити передумови для переходу від колективної системи тримання до індивідуальної, що значно полегшить виконання функцій працівниками пенітенціарної системи.

Також він зазначив, що потрібно створити прозорий та ефективний механізм внутрішніх пенітенціарних інспекцій. При цьому до процесу мають бути залучені й інші правоохоронні органи, аби результат цих інспекцій мав відповідні наслідки у вигляді відкритих кримінальних проваджень.

"Наступне завдання, яке ми поставили перед собою і яке має бути виконано на доручення Міністра юстиції найближчим часом, - удосконалення існуючої системи розподілу, направлення та переведення засуджених. Сьогодні цей механізм містить велику корупційну складову. Ми повинні зробити систему розміщення засуджених максимально прозорою та ефективною. У нас вже є напрацювання і найближчим часом повинні з’явитися правові інституційні механізми та нормативна база, яка врегулює це питання", - підсумував Віталій Василик.

Читайте також: "Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД".

Крім цього, одним із завдань Міністерства юстиції, передбаченого програмою дій Уряду, є розбудова ІТ-інфраструктури та створення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. За словами Олександра Банчука, реєстр формально вже розпочав роботу - він працює у тестовому режимі на базі пілотних установ. Водночас відбувається допрацювання реєстру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати