13 грудня 2021, 15:06

Що зміниться в будівельних нормах по впливу на довкілля?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Оприлюднений проєкт ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)», який замінить попередню застарілу редакцію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні цифровізували надання вихідних даних на будівництво"

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Нагадаю, що оцінка впливу на навколишнє середовище – це проєктна документація, розробка якої обов’язкова для спорудження об’єктів, що можуть становити значний вплив на довкілля. Це, наприклад, великі житлові квартали, теплові електростанції, промислові підприємства та інші – повний перелік таких об’єктів визначений у законі «Про ОВД», - зазначив Юрій Тацій. 

Він наголосив, що матеріали ОВНС мають розроблятися у чіткій відповідності до вимог ДБН. Тож у оновленому нормативному документі деталізується:

  • які матеріали мають бути включені в ОВНС;
  • які документи щодо виконаної процедури оцінки з впливу на довкілля необхідно додати до проєкту;
  • які характеристики об’єкту будівництва потрібно зазначити у документі;
  • вплив на які компоненти довкілля має бути оцінений в ході підготовки документації.

«Зазвичай підготовкою ОВНС не займається безпосередньо забудовник, а доручає це завдання проєктним організаціям. Проте, щоб уникнути неприємностей під час введення в експлуатацію будівлі, необхідно уважно дослідити відповідність документу вимогам ДБН. Відсутність певних даних чи неповна інформація у розділах ОВНС може бути підставою для відмови у легалізації використання будівельного об’єкта», - додав Юрій Тацій. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати